3. Арсенал изпревари Манчестър Юнайтед с успех над Кристъл Палас (ВИДЕО)

Арсенал изпревари Манчестър Юнайтед с успех над Кристъл Палас (ВИДЕО)

„Топчиите” с пета поредна победа над „орлите”, макар и с гол след засада

Арсенал постигна пета поред победа в лондонското дерби с Кристъл Палас, след като спечели с 2:1 визитата си от XXVI кръг на английската Висша лига.

„Топчиите” показаха страхотна ефективност и вкараха два гола през първото полувреме с единствените си точни удари преди почивката.

Още в осмата минута Санти Касорла се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и откри резултата oт дузпа със седмия си гол за сезона.

Впоследствие Кристъл Палас се опита да върне попадението, но Уилфред Заха пропусна, а точно преди паузата „артилеристите” нанесоха своя втори удар.

В добавеното време на първата част Алексис Санчес изведе Дани Уелбек, който бе в засада, но ударът му бе блокиран от вратаря на домакините. После обаче Оливие Жиру бе на точното място и удвои – 2:0.

След паузата мачът стана по-динамичен, а в 73-ата минута Папе Суаре центрира и Дуайт Гейл пропусна най-чистата възможност за своите, след като стреля с глава над вратата.

Крайният резултат пък бе оформен от резервата Глен Мъри в даденото от рефера продължение на срещата.

След нея Арсенал вече има 48 точки в актива си и изпревари с една Манчестър Юнайтед, замеайки третата позиция в класирането. Кристъл Палас остава с 27 точки от 26 мача.