3. Арсенал се изпоти срещу Лестър на "Емирейтс" (+ВИДЕО)

Арсенал се изпоти срещу Лестър на "Емирейтс" (+ВИДЕО)

Отборът на Арсен Венгер стигна до трудна победа с 2:1 срещу "лисиците" и измести Манчестър Юнайтед от 4-ата позиция в Англия

Арсенал се наложи трудно с 2:1 срещу последния Лестър в двубой от XXV кръг на Премиършип и измести Манчестър Юнайтед от 4-ата позиция в Англия. „Артилеристите” доминираха на терена през първите 45 минути и заслужено се оттеглиха на почивката с два гола аванс след попадения на Кошчелни (27`) и Уолкът (41`). През второто полувреме „лисиците” показаха по-офанзивна игра и успяха да върнат едно попадение, което обаче се оказа недостатъчно за гостуващия тим.

Още във втората минута „артилеристите” можеше да се окажат изоставащи в резултата, но късметът бе на тяхна страна след удар на Марес, при който топката се отби в крака на Кошчелни и мина близо до десния страничен стълб.

Отново Марес изправи на нокти феновете на „Емирейтс” в 12-ата минута. Алжирецът избегна засадата и бе изведен на левия фланг, нанесе удар, но топката отново не пожела да влезе в мрежата на домакините.

Първата голова ситуация пред Арсенал се откри в 16-ата минута, когато Йозил с отличен пас намери Уолкът в наказателното поле на „лисиците”, но нападателят стреля право във вратаря.

В 26-ата Йозил отново блесна с техника, преминавайки между двама бранители на гостите, но би прекалено слабо и Шварцер отклони в ъглов. Йозил изпълни корнера, слагайки топката на крака на Кошчелни, който с удар в близкия на вратаря ъгъл откри резултата.

В 41-ата минута Йозил отправи плътен удар към вратата на Лестър, Шварцер отби, но кълбото попадна в Уолкът и 25-годишният англичанин с мощен удар удвои аванса на домакините.

Удар на Крамарич отдясно бе избит от Оспина в 61-ата, отново хърватина игра с топката и опита прехвърлящ удар, но Мертазакер изчисти от голлинията. След изпълнението на корнера „артилеристите” не успяха да се групират по най-добрия начин и Крамарич бе оставен сам, хърватинът получи топката и бе безпогрешен, връщайки Лестър в двубоя.

След 70-ата минута гостите усилиха офанзивата и имаха на няколко пъти шанс да стигнат до равенството. Удар на Марес от границата на големия пеналт мина на сантиметри от сглобката на вратата пазена Оспина, а при бърза контра в 78-ата минута новото попълнение на Лестър Крамарич бе изведен отлично отдясно, но реши да прехвърли стража на Арсенал, който успя да улови.

Арсенал успя да запази аванса си до края на срещата, с което се изкачи на 4-ата позиция във Висшата лига, изпреварвайки Манчестър Юнайтед, който има мач срещу Бърнли утре.