3. Арсенал си върна второто място с нова класика (ВИДЕО)

Арсенал си върна второто място с нова класика (ВИДЕО)

„Топчиите” разбиха Уотфорд за едно полувреме

Арсенал постигна втора последователна победа с 3:0.

След като се наложиха над Манчестър Юнайтед, сега „топчиите” надвиха с този резултат и Уотфорд като гости в мач от деветия кръг на Висшата лига.

През първата част двата отбора имаха по една добра възможност за гол, като в 28-ата минута Аарън Рамзи получи отличен пас, след като изскочи от врора позиция, но от границата на малкия пеналт не можа да се разпише с удар от въздуха.

Малко след това пък Одион Игало бе изведен сам срещу вратаря на „артилеристите”, но точно преди да стреля бе побутнат с ръце от защитник на гостите. Въпреки това нигериецът нанесе удар и логично дузпа не последва, въпреки протестите му.

Уотфорд имаше претенции за такава и малко след почивката, но отново нямаше отсъждане. Вместо това гостите нанесоха своя удар.

В 62-ата минута Алексис Санчес се разписа отблизо и откри резултата, вкарвайки своя шести гол в последните си три мача от Висшата лига.

В 68-ата минута резервата Оливие Жиру направи резултата 2:0 след пас на Месут Йозил, който подаде и за първия гол.

Крайното 3:0 пък оформи Арън Рамзи в 74-ата минута и така Арсенал взе трите точки, благодарение на които се върна на втората позиция

„Топчиите” са с равен актив, но с по-добра голова разлика от Манчестър Юнайтед, като двата тима изостават с 2 точки от лидера Манчестър Сити.

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ