3. Атлетик (Билбао) разгроми Партизан, Божинов и Бандата търкаха пейката (ВИДЕО)

Атлетик (Билбао) разгроми Партизан, Божинов и Бандата търкаха пейката (ВИДЕО)

Аусгбург се разправи с АЗ Алкмаар и зае второто място

Атлетик (Билбао) постигна убедителна победа над Партизан (Белград) в двубой от Група L на турнира Лига Европа. Срещата се проведе на пълния стадион „Сан Мамес”  и завърши при резултат 5:1. Това е дебют за треньора на „гробарите” Любинко Друлович на европейската сцена.

Българите в състава на Партизан – Валери Божинов и Иван Бандаловски – бяха в групата за мача, но останаха сред резервите през цялото време.

Домакините доминираха през по-голямата част от двубоя. През второто полувреме те вдигнаха оборотите, владееха топката 64 процента и създадоха всичко по-интересно. Докато Партизан така и не намери отговор на агресията на съперника си. Те имаха само един точен удар за целия мач.

Когато резултатът стана 3:1, сърбите сякаш изгубиха желание и по никакъв начин не успяха да затруднят испанския си съперник.

Голмайстори за Атлетик станаха Иняки Уилямс, който бе точен на два пъти, Бенят, Адуриц и Елустондо. За отбора от западната ни съседка се разписа Умару.  Уилямс определено се намира във форма  - той вкара общо четири гола в последните си два мача.

С този успех Атлетик (Билбао) събра девет точки на първото място. Партизан е трети с 6.

В другия двубой от Група L Аугсбург също постигна резултатна победа. Представителят на Бундеслигата се наложи над АЗ (Алкмаар) с 4:1. Германците заемат второто място с шест точки, които имат по-добра голова разлика от Партизан. Холандският отбор е на последното място с 3.