3. Атлетик Билбао спечели минимално в испанския 1/8-финал на Лига Европа

Атлетик Билбао спечели минимално в испанския 1/8-финал на Лига Европа

Раул Гарсия донесе успеха на Атлетик над Валенсия с прецизен удар в 20-тата минута на мача.

"Баските” победиха с 1:0 Валенсия в първи мач между двата отбора в 1/8-финалите на Лига Европа. Попадението за домакините падна в 20-тата минута след точен изстрел на Раул Гарсия. Домакините от Билбао вече на два пъти бяха победили съперника си през сезона и влязоха в двубоя със самочувствие, което се отрази и на представянето им.

Двубоят започна динамична, като още в 10-тата минута Атлетик бе близо до гола, но австралийският вратар на Валенсия Матю Райън показа класа и спаси хубав изстрел на Сусаета, който оставен непокрит стреля опасно.

Десет минути по-късно натискът на домакините даде резултат след попадение с глава на Раул Гарсия в 20-тата минута.  Само 120 секунди след това последва нова добра възможност за „баските”, когато Адуриз бе близо до попадение, но отново Райън успя да спаси избивайки топката, която рикошира в гърба на Мустафи  и го затрудни максимално.В края на полувремето Валенсия също организира няколко добри атаки и с пропуски се отчетоха Родриго Морено и Негредо.

След почивката теренът стана много тежък за игра поради неспиращия дъжд, което затрудняваше и двата отбора. В 50-ата минута Лапорт не успя да преодолее Райън, а после Адурис стреля неточно. Австралийският страж правеше всичко възможно да задържи тима си в мача. В 67-ата минута той хвана удар с глава на Адурис, а малко след това за пореден път се намеси решително и попречи на Ечебария да удвои. Мерино също имаше възможност да вкара втори гол за "лъвовете", но и той беше спрян от вездесъщия Райън.

В последните секунди Адурис се откъсна от отбраната на "прилепите", но прати топката над вратата.

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей