3. Автогол в 90-ата минута продължи кошмарната седмица на Арсен Венгер (ВИДЕО)

Автогол в 90-ата минута продължи кошмарната седмица на Арсен Венгер (ВИДЕО)

Арсенал не можа да реагира след разгрома от Челси, завършвайки 2:2 като домакин на Суозни и оставайки на 7 точки от върха

Арсенал не можа да отвърне след поражението с 0:6 от Челси, завършвайки 2:2 като домакин на Суозни и оставайки на 7 точки от върха. Автогол на Фламини в 90-ата минута продължи кошмарната седмица на Арсен Венгер.

След разгрома от Челси в събота „топчиите” започнаха лошо и вече изоставаха, когато Вилфрид Бони вкара с глава.

Но два гола в рамките на 66 секунди промениха настроението на „Емирейтс”, където имаше 59 937 зрители. Лукаш Подолски и Оливие Жиру накараха Венгер да се усмихне, осъществявайки пълен обрат.

Тъмните сенки отново се настаниха над главата на френския специалист, когато топката рикошира във Фламини след нахлуването на Леон Бритън в пеналта.

Полузащитникът на Спартак (Москва) Ким Шелстрьом, който е нает от Арсенал до края на сезона, дебютира в този отложен мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Шведският футболист замени Томаш Росицки в 79-ата минута.

Още в 4-ата минута Арсенал можеше да открие след добра комбинация, но ударът на Окслейд-Чембърлейн от границата на наказателното поле бе париран от Ворм.

Суонзи изненадващо откри в 11-ата минута. Тейлър намери пространство по лявото крило и центрира към Бони, който брилянтно преодоля Вермаелен с глава с удар в ъгъла.

В 19-ата минута Мертезакер засече центриране от корнер на близката греда и стреля във външната страна на мрежата, което заблуди зрителите, че има гол. Но нямаше.

Две минути преди почивката Арсенал имаше нова възможност. Касорла прехвърли топката на границата на наказателното поле и напредна още малко, оставяйки Чико зад себе си. Но слабият му удар бе спасен от Ворм.

С изтичането на час игра Де Гузман центрира добре за Чико на задната греда, но ударът с глава на последния бе слаб и излезе в аут.

Арсенал стигна до изравнителен гол в 73-ата минута, когато Подолски отбеляза. Гибс надбяга Ранхел отляво и центрира във вратарското поле, където германецът засече силно в мрежата.

Минута по-късно Подолски летеше по крилото и центрира за Жиру. Уилямс и Чико не успяха да се намесят и французинът осъществи пълен обрат от непосредствена близост.

Пет минути преди края Бони отново скочи чудесно при центриране на Ернандес, но този път вратарят спаси с лекота.

Суонзи стигна до 2:2 след автогол в 90-ата минута. Бритън получи в пеналта и Шчесни излезе напред, за да изчисти с крак, но топката се удари във Фламини и се търколи обратно в мрежата.

Мачът завърши скандално. Джонатан Де Гузман излизаше сам срещу вратаря, когато прозвуча последният съдийски сигнал.