3. Барса без Меси не прости и на Валядолид, каталунците получиха титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Педро и автогол бяха достатъчни за 2:1 на "Ноу Камп", Барса се движи в рекордния график на Реал за 100 точки

Барселона победи Валядолид само с 2:1 в 36-ия кръг на Ла Лига и взе 30-та победа през сезона в шампионата. Лео Меси е контузен и не бе в групата на каталунците, а Педро и автогол на Валиенте донесоха успеха. След двубоя Барселона официално получи шампионската титла на Испания, която завоюва далеч преди края на сезона.

Вече спечелената титла и прекалено тихата атмосфера по трибуните допринесоха за кроткия старт на мача. Без Лео Меси, Давид Вия водеше атаката на Барса, но него удар мина покрай целта в началото. Виктор Валдес изигра мач №500 за тима на Тито Виланова, но вратарят най-вероятно ще си тръгне след края на сезона.

„Балугранас” нямаше сериозни положения под дъжда на "Ноу Камп", но дългите периоди, в които владееше топката, доведоха до гол в 21-ата минута.

Руеда сгреши един пас и прати в краката на Шави,  плеймейкърът напредна и веднага пусна вдясно за Педро. Крилото хитро пусна под вратаря Хайме и откри за 1:0.

Гостите получиха подобен шанс след грешка на каталунците, но Оскар прибърза с изстрела и прати в облаците.

Три минути преди почивката Шави центрира от корнер и Марк Валиенте имаше малшанса да си отбележи автогол.

Капитанът на Барса бе близо до свой гол, но 8 минути след почивката Хайме спаси удара му.

Сеск намери Педро в наказателното поле в 63-ата минута, националът финтира, но после шутира над гредата.

Минута преди края Валядолид стигна до почетен гол. Монтоя събори Манучо в наказателното поле на Барса и Перес бе точен от 11-метровия удар за крайното 2:1.

Ако спечели последните си два мача до края на сезона в Примера, Барселона ще изравни рекорда от 100 точки на Реал Мадрид и Жозе Моуриньо от миналия сезон.