3. Барса громи в първия кръг на Ла Лига (ВИДЕО)

Барса громи в първия кръг на Ла Лига (ВИДЕО)

Каталунците разпиляха Леванте със 7:0, Неймар дебютира за тима от "Камп Ноу"

Барселона започна впечатляващо новия сезон в испанската Примера Дивисион, след като днес в среща от първия кръг на Ла Лига разгроми със 7:0 отбора на Леванте. Двубоят се игра на „Камп Ноу”, а в игра през второто полувреме влезе новото попълнение на каталунците Неймар, който дойде в клуба по-рано през лятото от бразилския Сантос.

Това бе и първият официален мач на новия наставник на Барселона Херардо Мартино начело на клуба. Каталунците изиграха страхотен мач, а още на почивката на двубоя водеха с 6:0. През втората част Барселона достигна до още едно попадение, въпреки че успехът на тима можеше да бъде още по-изразителен.

Леванте не създаде нищо по-интересно пред вратата на Виктор Валдес през първото полувреме, а Барселона откри резултата още в 3-ата минута, когато Алексис Санчес се разписа с десния крак от близко разстояние. В 12-ата минута авансът на каталунците набъбна до две попадения, след като и Лионел Меси успя да отбележи първия си гол за Барселона през новия сезон.

Добрата игра на домакините продължи и в следващите минути и в 24-ата Дани Алвеш отбеляза трети гол за Барселона с удар с десния крак. Педро покачи на 4:0 в 26-ата минута, а в 41-ата каталунците получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, отсъден за фаул на Педро Лопес срещу Адриано в наказателното поле. Застаналият зад топката Лионел Меси не сбърка и направи резултата 5:0. В 45-ата минута Шави отбеляза шести гол за Барселона. Така на почивката на мача тимът на Херардо Мартино водеше с 6:0.

През второто полувреме доминацията на Барселона продължи. В 54-ата минута Лионел Меси направи пропуск пред вратата на Леванте, а малко след това се стигна до две ситуации пред Жерар Пике, но бранителят не успя да реализира нито една от двете. Меси и Адриано направиха нови пропуски за Барселона, преди да се стигне до 64-ата минута, когато бразилецът Неймар се появи на терена за каталунците.

В 73-ата минута Фабрегас се възползва от грешка в защитата на Леванте и отне кълбото, преодоля вратаря на гостите, след което комбинира с Педро, който прати топката в мрежата за 7:0. При този резултат дойде и последният съдийски сигнал.

В следващия кръг Барселона играе срещу Малага, а по-рано през седмица е гост на Атлетико Мадрид в първия мач между двата тима за Суперкупата на Испания. Леванте е домакин на Севиля във втория кръг на Ла Лига.

Състави:

Барселона: Валдес, Пике, Масчерано, Адриано, Алвеш, Фабрегас, Шави, Бускетс, Педро (Тейо 77’), Алексис (Неймар 64’), Меси (Иниеста 71’);

Леванте: Навас, Наваро, Родас, Хуанфран, Лопес (Ел Зар (Иваншиц 64’), Гарсия, Хуметра, Пинто (Адуа 46’), Симао Мате Жуниор (Паярдо 45’), Барал.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)