3. Барса може и без Меси, шампионите обърнаха Атлетико с 10 души (ВИДЕО)

Барса може и без Меси, шампионите обърнаха Атлетико с 10 души (ВИДЕО)

Новият испански шампион размина "дюшекчиите" с 2:1 в Мадрид

Новият шампион на Испания Барселона направи късен обрат и победи Атлетико Мадрид с 2:1 в 36-ия кръг на Примера дивисион. И трите гола паднаха след почивката, когато Фалкао изведе напред „дюшекчиите”, а Алексис Санчес и автогол на Габи стигнаха на Барса за обрата.
Късно снощи Реал Мадрид сдаде титлата официално на каталунците след 1:1 с градския съперник на Барса – Еспаньол.

Тази вечер на „Висенте Калдерон” отборът на Тито Виланова беше посрещнат със шпалир от съперника в столицата по повод 22-ата титла на Испания.

Първата част не предложи почти нищо любопитно.

Фалкао стреля слабо в ръцете на Пинто, а Сеск се размина с хубав пак на Иниеста зад защитата. Диего Годин засече центриране от корнер на сантиметри от грешната страна на гредата.

Адриан също прати с шут покрай целта, а двата отбора играеха сякаш се срещат в предсезонна контрола и не си даваха много зор.

Дани Алвеш се контузи в края на първата част и на терена влезе Марк Бартра. Тейо сложи край на първата част с пропуск след фалцов удар.

Втората част бе коренно различна и донесе силни емоции по трибуните.

Барса започна по-активно, но Атлетико поведе 6 минути след паузата с точен удар на головата машина Радамел Фалкао. Габи пусна за колумбиеца и Фалкао прати в долния десен ъгъл – 1:0.

Барса натискаше, а Вия и Бускетс се появиха на местата на Адриано и Алекс Сонг.

Меси получи лека травма, и напусна терена. Барса нямаше право на повече смени и доигра мача с 10 души. С човек по-малко и без голямата си звезда, Барса успя да обърне мача и показа шампионски дух.

Алексис Санчес проби през центъра, направи двойно подаване с Фабрегас и намери долния десен ъгъл за 1:1 в 72-ата минута. Чилиецът получи жълт картон, защото си свали фланелката, а посланията под нея бяха за неговата майка. В Испания днес отбелязват Деня на майката по подобие на нашия 8 март.

Барса стигна до победен гол с много късмет 10 минути преди края. Тейо стигна до аутлинията и върна за Вия, който стреля ужасно, но топката рикошира в крака на Габи и матира безпомощния Куртоа за 1:2.

С човек по-малко и без Меси, каталунците обърнаха мача пред 43 000 зрители на „Висенте Калдерон”, а викове „Шампиони, шампиони!” от гостуващата агитка огласиха Мадрид.