3. Барса обърна Ейбар от 0:2 до 4:2 с два гола на Меси, две дузпи и червен картон (ВИДЕО)

Барселона получи една от най-смехотворните дузпи този сезон, а победата постави рекорд, но титлата остана за Реал

С два гола на Лео Меси Барселона обърна Ейбар от 0:2 до 4:2 на „Ноу Камп” в последния 38-и кръг от сезона в Ла Лига, но всичко се оказа напразно, защото Реал Мадрид спечели с 2:0 гостуването си на Малага и стана шампион на Испания за първи път от 2012 година насам. Лео Меси изпусна една смехотворно дадена дузпа, а после вкара друга за нарушение срещу Неймар. Преди това Такаши Инуи беше извел Ейбар напред с две красиви попадения, но автогол на Юнка и попадение на Луис Суарес изравниха резултата, преди Меси от дузпа през ръцете на вратаря да спечели мача за „блаугранас”. Малага завърши с 10 души, защото Андер Капа беше изгонен с втори жълт картон при втората дузпа. В добавеното време Меси показа магията си, като тръгна от центъра, размина петима съперници и вкара за крайното 4:2.

Последният мач на Луис Енрике начело на каталунците ще бъде финала за Купата на Испания срещу Алавес в събота, 27 май. След края на сезона Енрике напуска поста, но поне днес Барса подобри рекорда си за най-много голове в един сезон на испанския елит и завърши с общо 116, а досега рекордът им беше 115 от сезон 2012/13. Меси завърши сезона с 37 гола и спечели приза "Пичичи" за голмайстор №1 за 4-ти път в своята кариера.

Реал Мадрид се нуждаеше само от точка, за да ликува с титлата, но „кралете” спокойно спечелиха с 2:0 на „Ла Росаледа” и станаха шампиони с 93 точки, докато Барселона остана на второ място с 90.

Ейбар започна добре на „Ноу Камп” и поведе в седмата минута с красиво попадение на японеца Такаши Инуи, който засече центриране на Андер Капа, топката срещна напречната греда и влетя в мрежата на Тер Щеген.

Луис Суарес изпусна сам срещу вратаря две минути след това, а гол на уругваеца беше отменен заради засада на Жорди Алба преди паса към него. Неволите на Суарес пред гола продължиха в 36-ата минута, когато той изпусна втора ситуация очи в очи с вратаря Йоел.

Първата част завърши с невероятен пропуск на гостите, дело на Пеня, който просто трябваше да докара отбития от Тер Щеген удар на Инуи, но направи по-трудното и не уцели вратата.

Йоел спаси сигурен гол след изстрел на Иниеста пет минути след почивката и две минути след това пак Иниеста бе опроверган от вратаря.

Вместо това Инуи вкара нов гол с помощта на горната греда с мощна тупалка с левия крак за 2:0 в 61-ата минута.

Две минути след това удар на Неймар срещна гредата, Юнка бързаше да изчисти, но рикошетът го превърна в автор на автогол за 1:2.

Барселона получи една от най-смехотворните дузпи въобще в 69-ата минута, когато Жорди Алба нацели много зле топката и се свлече на тревата без съперници около себе си, но съдията незнайно как видя нарушение и даде дузпа. Справедливостта възтържествува, защото силният шут на Меси вдясно беше избит от Йоел над вратата.

Три минути след това Неймар центрира от корнер, резервата Алкасер продължи с глава към втората греда и там Луис Суарес протегна крак, за да изравни – 2:2.

В следващата минута Андер Капа направи шпагат в опит да спре Неймар в наказателното поле и последва ново строполяване, което доведе до втора дузпа и втори жълт картон за Капа, който беше изгонен. Пак Меси се нае да бие дузпата, пак насочи в десния ъгъл и този път с много късмет вкара през ръцете на Йоел за 3:2.

С човек повече Барса се чувстваше по-кофмортно и в 92-ата минута Меси сложи черешката върху тортата. Той овладя на центъра, мушна се между двама, размина трети, мина покрай четвърти и пети защитник и се разписа с нисък удар за 4:2 с втория си гол в мача.