3. Барса помете Сантос с 8:0 (ВИДЕО)

Барса помете Сантос с 8:0 (ВИДЕО)

Каталунците вкараха по четири попадения във всяко полувреме, а срещата бе дебют пред собствена публика за новото им попълнение Неймар

Барселона разгроми Сантос с 8:0 в мач за трофея "Жоан Гампер", играл се на препълнения ст. "Ноу Камп" в каталунската столица.
Превъзходството на Барса от първата до последната минута бе смазващо. Голеадата бе открита от Меси още в 8-мата минута, а 4 минути по-късно Лео от Сантос си отбеляза автогол. В 21-ата минута Санчес вкара за 3:0, а в 29-ата Педро покачи на 4:0, при който резултат дойде и последния съдийски сигнал за първото полувреме.

Кошмарът за бразилците обаче не бе свършил. През втората част каталунската машина ги смля, забивайки нови 4 пирона в ковчега на гостите. С две попадения се отчете Фабрегас (53-та и 68-а минути), а по един гол забиха Адриано (75-а минута) и 18-годишният камерунец Донжу, викнат от Барселона "Б" (83-та минута).

Публиката очакваше с голям интерес дебюта за каталунците на Неймар, който влезе в игра през второто полувреме. Бразилската звезда обаче не вкара нито един гол на бившия си тим. Дебют за Барса направи и треньорът Херардо "Тата" Мартино, извел аржентинския Нюелс Олд Бойс до шампионската титла.

Стартови състави:

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Масчерано, Алба, Бускетс, Шави, Иниеста, Педро, Алексис, Меси

Сантос: Араня, Лео, Еду, Дюрвал, Гаярдо, Чичеро, Арука, Монтийо, Рибейро, Нейлтон, Леандриньо
Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)