3. Барса премина лесно през Бетис, но даде в жертва Меси (ВИДЕО)

Барса премина лесно през Бетис, но даде в жертва Меси (ВИДЕО)

Каталунците биха с 4:1 и дръпнаха с 3 точки пред Атлетико

Отборът на Барселона направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като тази вечер разгроми без проблеми състава на Бетис с 4:1. Срещата се игра на стадион „Бенито Виламарин” и бе от програмата на 13-ия кръг на испанската Ла Лига.

Неймар откри резултата в 36-ата минута, а само минута след това Педро удвои. Фабрегас покачи на 3:0 в 63-ата,а в 79-ата отново той оформи крайното 4:0. Каталунците обаче дадоха свидна жертва в хода на срещата, след като Лионел Меси получи контузия и бе заменен още в 22-ата минута. Почетният гол за „зелено-белите” дело на Молина от дузпа.

Иначе мачът започна с няколко пропуска на домакините, като още в 8-та минута Торес засече с глава центриране от корнер, но не уцели вратата. В 17-ата Молина получи в лявата част на наказателното поле, финтира бранител и шутира ниско, но Валдес вече бе скъсил ъгъла и спаси с тяло. Още в следващата атака стражът на „блаугранас” трябваше отново да показва класа, след като отбраната на гостите увисна при едно центриране отдясно и Карлос засече добре с глава, ала Валдес показа добър рефлекс и спаси.

В 21-ата минута пък Меси показа на треньорския щаб, че не може да продължи и напусна терена накуцвайки, заменен от Андрес Иниеста. След това учудващо играта на гостите се подобри и в 35-ата минута те успяха да излязат напред в резултата, след като Фабрегас намери Неймар на изгодна позиция, а бразилецът с десния крак прониза Сара за 1:0.

Само минута след това „блаугранас” удвоиха аванса си чрез Педро, който овладя изчистена от корнер топка в половината си, напредна бързо чак до противниковото наказателно поле и с изстрел с далечния ъгъл покачи на 2:0.

През втората част Барса продължи в типичния си стил да владее повече топката, въпреки че пресата на домакините караше каталунците да бъркат доста, за техните стандарти, подавания.

Верду и Вадильо пък изтърваха по една възможност за Бетис, а в 51-ата минута шут на Ноно срещна лявата греда на Валдес.

Така се стигна до 63-ата минута, когато Марин Монтоя подаде в наказателното поле, където Фабрегас засече с левия крак, правейки преднината на своите класическа.

В 79-ата минута Фабрегас сложи и точка на спора, засичайки с глава центриране на Даниел Алвеш за 4:0.

До края на двубоя все пак имаше време за домакините да отбележат поне почетен гол, дело на Молина от дузпа в 88-ата минута, отсъдена за фаул на Алвеш – 1:4.

След успеха Барса вече има актив от 37 точки, на 3 пред 2-ия Атлетико (Мадрид). Домакините от Бетис пък са твърдо последни с 9 точки, на 3 от спасителния бряг.

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ