3. Барса разпиля Елче, Лео Меси се изравни с Раул по отбелязани голове (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците обезсмислиха реванша за Купата на Краля след 5:0 на „Камп Ноу”

Барселона постигна разгормна победа над Елче в двубой от 1/8-финалните на турнира за Купата на Краля. Каталунците се наложиха с категоричното 5:0 на своя стадион „Камп Ноу” и така на практика направиха срещата реванш протоколна.

Голямата звезда на Барса Лионел Меси се вкара гол в двубоя и по този начин се изравни с легендата Раул Гонзалес. Двамата имат 423 попадения във всички двубои за отборите си. Голът падна от дузпа в края на първото полувреме. Това бе първи гол за Меси от наказателен удар от 5 април 2014 година.

Останалите точни за победителите бяха на два пъти Неймар, Луис Суарес и Жорди Алба, който в известна степен се реваншира, след като с негов автогол Барса загуби от Реал Сосиедад в Примера дивисион в последния кръг.

Двубоят за Барселона бе предшестван от множество спекулации, според които Меси и старши треньорът Луис Енрике са в сериозно противоречие и че аржентинецът е близо до това да си тръгне от клуба.

Наставникът на каталунците пусна сред титулярните футболисти трите звезди – Меси, Неймар и Суарес, с което ясно показа, че в никакъв случай не подценява двубоя. Домакините през цялото време доминираха, създаваха по-интересните ситуации и можеха да се поздравят с още по-изразителна победа.

Първият гол падна в 35-ата минута Многоходова коминация изведе Суарес в наказателното поле, той веднага комбинира с Неймар, който с плътен удар направи 1:0. Малко по-късно Суарес се промъкна в типичния си стил между няколко бранители и хладнокръвно преодоля Титон. В 43-ата минута гол на Меси беше отменен заради засада, а в самия край на полувремето Енцо Роко повали Неймар в наказателното поле и Меси беше точен от бялата точка за 3:0.

За цялото първо полувреме гостите, които са на дъното в Примера, не отправиха нито един удар към вратата на Марк-Андре тер Стеген. След почивката двубоят продължи да се развива по идентичен начин. В 56-ата минута великолепен пас на Меси остави Жорди Алба на чиста позиция и испанският национал не сбърка. Четири минути по-късно Неймар проби отляво и с помощта на лек рикошет прати кълбото за пети път във вратата на Елче. Гостите така и не успяха да застрашат реално Тер Стеген.