3. Барса разпиля Хетафе у дома, вкара само четири (видео и снимки)

Барса разпиля Хетафе у дома, вкара само четири (видео и снимки)

Каталунците само на точка зад Реал преди утрешното мадридско дерби на „Висенте Калдерон”

Отборът на Барселона постигна десета поредна победа в Примера, разнищвайки гостуващия Хетафе с 4:0 в мач от 32-ия кръг. Каталунците откриха резултата чрез Алексис Санчес в 13-ата минута, а Меси удвои преднината в 44-ата. Отново Санчес се разписа в 73-ата минута, а последното попадение заби Педро в 75-ата.

Двубоят протече изцяло под диктовката на „блаугранас”, които по традиция имаха смазващо превъзходство във владението на топката. Домакините могат да съжаляват, че не зарадваха привържениците на „Ноу Камп” с още по-изразителен успех след като направиха куп пропуски пред противниковата врата.

Началото бе поставено от Санчес, който бе намерен от Меси и с хубав удар от границата на наказателното поле матира Мигел Моя за 1:0.

Няколко минути по-късно след пореден гениален пас на аржентинеца Шави излезе на стрелкова позиция и технично прехвърли стража на гостите, но бранител успя да изчисти топката от голлинията.

След поредица от пропуски на Педро, Санчес и Меси, футболистите на Пеп Гуардиола стигнаха до второ попадение минута преди края на първата част.

След брилянтна комбинация между Иниеста и Меси, трикратният носител на златната топка прати кълбото в горния десен ъгъл на вратата с безпощаден удар от 15-ина метра.

След почивката домакините продължиха да атакуват и да радват феновете си с атрактивни отигравания. Въпреки многото открили се шансове пред каталунците обаче, те отново съумяха да отбележат само две попадения.

В 73-ата минута Исаак Куенка напредна по дясното крило и с прекрасно центриране сложи топката на главата на Санчес, който отбеляза второто си попадение в мача.

Само две минути по-късно Меси центрира от статично положение вдясно от наказателното поле на гостите, а Педро засече с глава, за да отбележи още по-красив гол от предишния.

С тази победа Барселона вече има 78 пункта и е само на точка от лидера Реал Мадрид, на който утре вечер предстои изключително трудно гостуване на градския съперник Атлетико в дербито на кръга. Тимът на Хетафе пък е на десета позиция с 42 пункта.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи