3. Барса с нова лека победа в Примера (ВИДЕО)

Барса с нова лека победа в Примера (ВИДЕО)

Каталунците биха с класическото 3:0 Селта

Отборът на Барселона завоюва десета победа в Примера дивисион, побеждавайки Селта Виго с 3:0 в мач от 11-ия кръг на испанското първенство. Алексис Санчес и Сеск Фабрегас вкараха по едно попадение за тима на Тата Мартино, а вратарят на Селта Йоел Родригес си отбеляза нелеп автогол.

В деветата минута Барса се възползва от грешка в отбраната на домакините и откри. Сеск Фабрегас открадна една топка, навлезе в наказателното поле и стреля. Стражът на Селта спаси, но при добавката на Алексис Санчес вече нямаше какво да направи, за да опази вратата си.

До края на полувремето каталунците можеха да водят и с повече, но Меси, Рафиня и Санчес направиха пропуски.

В 48-ата минута, след многоходова атака на Барса, Фабрегас стреля. Ударът му извън наказателното поле срещна напречната греда. След това обаче рикошира във гърба на Йоел Родригес и вратарят на Селта си отбеляза нелеп автогол.

Шест минути по-късно вече нямаше кой да отнеме славата на Фабрегас. Меси пусна топката към бившия футболист на Арсенал, полузащитникът навлезе в наказателното поле и с точен удар в близкия ъгъл наказа за трети път Родригес.

В 79-ата минута Меси също се пробва да намери близкия ъгъл на вратата на Селта. Този път Родригес успя да сложи ръце на пътя на топката и да предотврати ново попадение във вратата си.

След тази победа, Барселона продължава да бъде лидер в Примера с десет победи от 11 мача, на четири точки пред Атлетико (Мадрид), който е и с мач по-малко. Селта остава на 16-ата позиция с девет точки, но може да се окаже под чертата след края на кръга, тъй като всички отбори по-надолу в таблицата предстои да изиграят своите мачове.
Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ