3. Барса се измъчи, но победи Леванте с 1:0 (ВИДЕО)

Барса се измъчи, но победи Леванте с 1:0 (ВИДЕО)

Фабрегас герой за своите в края, Вия изпуска дузпа през първото полувреме

Отборът на Барселона направи нова решителна крачка към титлата, след като тази вечер се наложи трудно с минималното 1:0 над тима на Леванте. Срещата се игра на стадион "Ноу Камп" и бе от програмата на 32-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците логично диктуваха темпото на игра през целия, но добре подредената отбрана на гостите им създаваше трудности до самия край.

В отсъствието на Лионел Меси "блаугранас" не изглеждаха толкова остри в атака и много от комбинациите им бяха лесно разгадани от играчите на "жабите".

Все пак възпитаниците на Виланова имаха своите шансове, докато техните опоненти не успяха да отправят нито един точен удар във вратата на Валдес.

В 12-ата минута Алкантара шутира опасно от дистанция, ала Навас спаси. Така се стигна до 17-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят малко спорна дузпа за нарушение на Диоп, която обаче бе спасене блестящо от стража на Леванте след удара на Вия.

До края на полувремето каталунците продължиха да доминират, но пропуски на Иниеста, Алвеш, Вия и Тейо запазиха двете нули на светлинното табло.

През втората част положенията се брояха на пръстите на едната ръка и при единствения си точен удар Барса стигна до победата.

Това стана чак в 84-ата минута, когато Алексис Санчес намери Фабрегас в малкия пеналт, а испанецът не сбърка отблизо за 1:0.

След победата Барселона събра актив от 84 точки на върха във временното класиране, на 13 пред 2-ия Реал (Мадрид). Гостите от Леванте пък са 12-и с 40 точки.

Конте: Наполи може да навакса пропуснатото само с много работа

"Да не играеш в Европа си има и предимства, и недостатъци", каза треньорът на Наполи