3. Барса си върна върха в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса си върна върха в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси с две асистенции за 2:0 над Реал Бетис, рекорден девети мач за каталунците с човек повече

Барселона отново е лидер в испанската Примера.

Каталунците победиха като гости Реал Бетис с 2:0 в мач от XXXVI кръг на „Ла Лига” и така две срещи преди края водят с точка пред Атлетико Мадрид.

Малко по-рано именно „дюшекчиите” оглавиха класирането след минимален успех над Райо Валекано, а преди това Реал Мадрид за кратко бе водач с победа над Реал Сосиедад, също с 1:0.

Затова и Барса трябваше да спечели, за да си върне водачеството и да събере 85 точки. Точно толкова има и Атлетико, но с по-лоша голова разлика, докато Реал е с 84 в своя актив.

Иначе треньорът на каталунците Луис Енрике направи само една промяна в състава спрямо титулярите от успеха над Спортинг Хихон с 6:0. Дани Алвеш замени Серхи Роберто в ролята на десен бек.

Отборът на Барселона овладя инициативата още от самото начало на срещата, но трудно стигаше до чисти голови ситуации.

Картоните обаче валяха един след друг и до почивката жълтите бяха цели седем, но за съжаление на домакините два от тях бяха за един и същи човек – Хейко Вестерман.

Германецът първо фаулира Лео Меси в 28-ата минута, а в 35-ата наруши правилата срещу Иван Ракитич и остави своите с човек по-малко.

Барселона пък официално се превърна в отборът, който най-често е бил с човек повече на терена в Испания този сезон.

Това бе девети червен картон, показан на съперников футболист.

Въпреки това почивката дойде при нулево реми.

Малко след нея каталунците поведоха заради комична грешка в защитата на домакините.

Вратарят Антонио Адан увисна при едно центриране на Лео Меси, което Герман Пацела се опита неупсшено да изчисти със задна ножица, а за Иван Ракитич нямаше по-лесно нещо от това да прати топката в мрежата за 1:0.

Така хърватинът се разписа в трети пореден мач на „Бенито Вилямарин”, макар две от попаденията да са с екипа на Севиля.

Асистенцията на Меси пък бе под номер 126 на сметката му и той вече има с 50 повече от втория в ранглистата на „Ла Лига” Кристиано Роналдо.

Това обаче не бе всичко, защото гениалният аржентинец асистира още веднъж в срещата.

В 81-ата минута той подаде страхотно към Луис Суарес и уругваецът вкара деветия си гол в последните три срещи - 2:0.

Така нападателят се превърна в едва втория футболист в историята на Барселона, успял да реализира 35 попадения в рамките на един сезон.

Първия е именно Меси, който стори това вече три пъти.

Суарес вече има с 4 гола повече на сметката си от втория в класацията на реализаторите Кристиано Роналдо, а до края на Примера остават два кръга.

Ако успее да спечели в тях, Барселона ще триумфира като шампион, но от лагерите на мадридските Атлетико и Реал вече обещаха, че няма да се откажат до последно.