3. Барселона не даде надежди на Реал в дербито на Испания - 2:0

Барселона не даде надежди на Реал в дербито на Испания - 2:0

Барселона победи Реал (Мадрид) с 2:0 в чаканото от цял свят дерби на Испания. Каталунците надиграха тотално "лос бланкос", като превъзхождаха своя противник през целия мач. Барса пропусна дузпа през втората част, но Ето'о 2 83-ата и Меси в 90-ата минути взривиха "Камп Ноу".

Барселона победи Реал (Мадрид) с 2:0 в чаканото от цял свят дерби на Испания. Каталунците надиграха тотално "лос бланкос", като превъзхождаха своя противник през целия мач. Барса пропусна дузпа през втората част, но Ето\\\'о 2 83-ата и Меси в 90-ата минути взривиха "Камп Ноу".

Първото полувреме между двата гранда завърши наравно - 0:0. Барселона владееше положението през цялото полувреме, като имаха повече от дузина положения, но не успяха да реализират. В основата на всички опасности бе невероятният Лионел Меси, който създаде изключителни проблеми на Серхио Рамос в дясната зона. Въпреки това аржентинецът не можа да покаже пълния си потенциал. Меси доста пъти претърпя груби нарушения, които оказаха въздействие върху него и в големи периоди от втората част той се губеше, докато не блесна в последните секунди отново.

Реал (Мадрид) също имаха изгодни положения, като Ройстон Дренте излезе сам срещу Валдес, но не успя да вкара. Каталунците владееха топката почти през цялото време като на моменти статистиката показваше 73 процента срещу 27 за Реал.

По средата на полувремето пък Хуанде Рамос срещна проблем, след като полузащитникът на Уесли Снайдер получи контузия и бе заменен от юношата Паланка.

През втората част предстоеше голямото шоу на "Камп Ноу". Тя започна вихрено, като Барселона владееше положението през цялото полувреме. Атаките бяха неспирни, а само Касияс удържаше двете нули на таблото.

В 69-ата минута Серхио Бускетс бе повален в наказателното поле, а реферът Канталехо отсъди дузпа. Зад топката застана Самуел Ето\\\'о, който стреля, но Касияс отрази.

Изглеждаше така, сякаш срещата ще завърши наравно, но в 83-та минута дойде момента на Ето\\\'о. При центриране от ъглов удар Пуйол надскочи защитата на Реал, като топката попадна в Ето\\\'о, който оплете кълбото в мрежата.

В 90-ата минута Барселона направи страхотна контраатака. Анри бе изведен страхотно по дясното крило. Французинът изведе Лионел Меси сам срешу Касияс и елегантно го прехвърли за 2:0, за да хвърли в делириум "Ноу Камп". В желанието си да изчисти топката зашитникът на Реал Фабио Канаваро я изчисти във вратата си и се удари в гредата. Въпреки това обаче италианецът се размина без контузия.

Така Барселона намали преднината на Реал в директните двубои. Мадридският отбор има 83 срешу 80 загуби. ОСвен това разликата между Барселона и Реал за първенството на Испания вече е значителните 12 точки.
Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)