3. Барселона пречупи трудно 10 „детелини” в Шотландия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона пречупи трудно 10 „детелини” в Шотландия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фабрегас вкара единствения гол на „Селтик Парк”, капитанът на домакините бе изгонен

Испанският шампион Барселона остана лидер в група „Н” на Шампионска лига, след като спечели, макар и доста трудно, гостуването си на шотландския Селтик в Глазгоу.

Втората срещата на каталунците в най-престижния клубен футболен турнир бе пропусната от звездата им Лионел Меси и така тяхната атака бе водена от лятната покупка Неймар, Педро Родригес и Франсеск Фабргас.

Именно последният вкара и единственото попълнение за гостите през второто полувреме, когато те имаха числен превес, тъй като капитанът на „детелините” Скот Браун бе изгонен.

Първата част премина с териториален натиск на гостите от Испания, но те така и не успяха да намерят пролука в отлично подредената защита на Селтик.

След паузата мачът се оживи значително, но точно преди да изтече първият игрови час капитанът на шотландския гранд извърши едно ненужно нарушение срещу Неймар, а после изрита падналия на земята съперник и така получи директен червен картон.

Това даде шанс на Барселона да засили натиска си и в 67-ата минута гостите имаха претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на „детелините”, но ситуацията напълно справедливо бе подмината, понеже центрирането на Неймар бе силно и топката от метър рикошира в ръката на един от бранителите.

Четири минути по-късно отново Неймар опита удар, който обаче бе доста неточен и само закръгли опитите за гол на 10. Веднага след това Селтик имаше страхотна възможност да поведе в резултата.

В 73-ата минута, след силно хвърлен тъч, топката попадна у появилият се малко преди това Джеймс Форест, но след хубавия му удар Виктор Валдес направи феноменално спасяване и запази нулевото реми.

След последвалия корнер пред Чарлс Мългрю се откри най-чистото положение в срещата, ала изстрелът му с глава от границата на вратарското поле не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно Барса откри резултата.

Това стана след първото докосване до топката на резервата Алексис Санчес. Чилиецът влезе в игра в 74-ата минута, а в 75-ата центрира отдясно и сложи топката на главата на Сеск Фабрегас, а той я прати неспасяемо в обратния ъгъл – 1:0.

След това каталунците се опитаха да вкарат и второ попадение, за да решат всичко, но вратарят на „детелините” Фрейзър Фостър стори и невъзможното, за да опази мрежата си непоразена до края на мача.

В 86-ата минута английският страж направи фантастично двойно спасяване, след като първо отрази удар на Неймар от границата на наказателното поле, а после отрази и шут на останалия сам срещу него Алексис Санчес.

В даденото от рефера 4-минутно продължение Неймар изскочи зад отбраната на Селтик и трябваше само да преодолее Фостър, но това се оказа непосилна задача за бразилеца и така Барселона взе минимална победа.

С нея испанският гранд събра пълен актив от точки и се откъсна на две пред втория в подреждането тим на Милан, който стигна до 1:1 при визитата си на Аякс.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)