3. Барселона прегази и Валенсия

Барселона прегази и Валенсия

Тиери Анри наниза хеттрик във вратата на "прилепите", Дани Алвеш с гол и асистенция.

Барселона продължи силното си представяне в първенството и този път тотално разнищи тима на Валенсия с 4:0 в срещата между двата тима от 14-ия кръг на испанската BBVA лига. Красива игра и много голове, каталунците се навлизат в страхотна форма преди "Ел Класико", а Тиери Анри вкара хеттрик и показа, че освен Меси и Ето'о, той също може да решава мачове.

Барселона наложи домакински натиск от самото начало и още в 16-та минута Шави нацели греда. Само 3 минути по-късно Анри откри резултата в полза на домакините, след като засече хубаво подаване отляво. Въпреки гола, Барса продължи да атакува и така се стигна до 27-та минута, когато отново Анри беше в прегръдките на своите съотборници. Хлеб подаде добър извеждащ пас към французина, а той от своя страна прехвърли технично вратаря Ренан, като при този резултат завърши и първото полувреме.

\"\"През втората част Барса придължи с неспирните си атаки и само 2 минути след началото на полувремето преднината на домакините стана класическа. Бразилският десен бранител на тима Дани Алвеш навлезе на скорост в наказателното поле на гостите и с хубав удар по диагонала вкара третия гол за своя отбор. В 79-та минута отново Алвеш проби добре по десния фланг, стигна до малкото наказателно поле и подаде топката на непокрития Анри, за който не бе проблем да вкара топката във вратата на Ренан отново, с което оформи своя хеттрик в тази среща. Валенсия тотално свали гарда и Барса можеше да стигне до още много попадение, но за тяхна радост загубата им остана "само" 0:4.

С тази победа Барселона вече има 35 точки в своя актив и увеличи преднината си на върха пред втория Виляреал на цели 6, докато Валенсия остана на трета позиция с 27 точки.