3. Барселона се спаси срещу Бетис в добавеното време (видео)

Барселона се спаси срещу Бетис в добавеното време (видео)

Бетис и Барселона завършиха наравно - 2:2

Отборите на Барселона и Бетис завършиха наравно 2:2 в мач от последния 38-ми кръг на испанската Примера Дивисион. Срещата се игра на „Естадио Мануел Руис де Лопера”, а гостуващият тим имаше преднина от едно попадение на почивката на мача. Малко след подновяването на играта през второто полувреме обаче Даниел Алвеш бе изгонен от игра, а след голове в 71-ата и 74-ата минути Бетис поведе с 2:1. Крайното 2:2 бе оформено от Сейду Кейта в продължението на мача.

Барселона бе по-добрият отбор през първото полувреме и създаде повече голови възможности пред вратата на противника. Още в 6-ата минута Педро можеше да открие резултата, но ударът му бе спасен от стража на домакините - Касто. Вратарят на Бетис обаче нямаше какво да направи в 9-ата минута, когато Серхио Бускетс бе намерен от Шави и с глава прати кълбото в мрежата на домакините.

Последваха още няколко интересни момента пред вратата на Бетис, като с пропуски се отчетоха Лионел Меси, Шави, Сейду Кейта и Адриано. Домакините пък така и не застрашиха с нищо Виктор Валдес до края на първото полувреме. Така на почивката резултатът бе 1:0 в полза на Барселона.

В началните минути на втората част Сейду Кейта имаше две възможности за отбелязване на гол, но не успя да ги реализира. Рубен Кастро и Джонатан Перейра пък пропиляха добри ситуации за гостите. В 53-ата минута Дани Алвеш видя за втори път в мача картона с жълт цвят, което значеше, че Барселона ще трябва да доиграе мача с 10 души.

В 71-ата минута Бетис съумя да възстанови равенството след гол на Рубен Кастро. Домакините пък успяха да поведат три минути по-късно. Герой за Бетис отново бе Рубен Кастро, който се разписа след удар с десния крак.

До края на мача Барселона се опита да се добере до равенството и усилията на гостите доведоха до резултат в продължението на срещата, когато Сейду Кейта бе точен за крайното 2:2. Така Барселона завършва сезона на 2-ото място в крайното подреждане с актив от 91 точки. Бетис е 13-ти с 47 пункта.