3. Барселона вкара 4 на Райо, Педро блесна с хеттрик (ВИДЕО)

Барселона вкара 4 на Райо, Педро блесна с хеттрик (ВИДЕО)

Великолепен Виктор Валдес помогна за успеха с 4:0 на каталунците

Испанският шампион Барселона продължи с победния си ход в „Ла Лига”, след като постигна пета поредна победа.

Този път жертва на каталунците стана съставът на Райо Валекано, който бе разбит с 4:0 в среща от петия кръг на първенството.

Иначе „пчеличките” не бяха надиграни чак толкова категорично и със сигурност резултатът щеше да бъде друг, ако не бе блестящият в този двубой вратар на гостите Виктор Валдес.

Испанският страж, който упорито отказва да поднови контракта си с Барса, въпреки желанието на ръководството, спаси удар на Алберто Буено, а в 36-ата отрази и дузпа на Роберто Трасорас.

Три минути преди това пък Барса поведе в резултата след гол на отличилия се с хеттрик Педро Родригес. Асистент за първото попадение на испанеца стана звездата Лео Меси, а за второто, паднало почти веднага след почивката, му подаде Франсеск Фабрегас.

В 57-ата минута Валдес спаси удар на Раул Баена, а в 66-ата Неймар нацели гредата. В 70-ата отново Валдес отрази удар от свободен удар на Алехандро Галвес, за да може две по-късно Неймар да подаде към Педро и той да оформи своя хеттрик.

Крайният резултат бе оформен от Фабрегас 10 минути преди края на редовните 90, когато Шави отне една топка близо до наказателното поле на домакините и я подаде към Сеск, който с премерен шут я прати в мрежата – 4:0.

Така Барселона събра пълен актив от точки след петия кръг и логично заема първото място в класирането, докато Райо остана с 3 в своя актив след 5 изиграни срещи.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)