3. Баските развалиха магията на Меси и взеха точка от Барса (ВИДЕО)

Баските развалиха магията на Меси и взеха точка от Барса (ВИДЕО)

Меси влезе от пейката, вкара гол и направи асистенция, но Ерера изравни в самия край за 2:2 на "Сан Мамес"

Лионел Меси влезе като резерва за Барселона и се отчете с гол и асистенция за бърз обрат в рамките на 3 минути, но каталунците допуснаха късен гол за ремито 2:2 при гостуването на Атлетик (Билбао) в 33-ия кръг на Ла Лига.

Барса се откъсна на 14 точки пред Реал Мадрид и дори при загуба на „белия балет” по-късно тази вечер в градското дерби с Атлетико, каталунците няма да бъдат шампиони още днес.

Тито Виланова даде почивка на Меси преди реванша с Байерн в Шампионската лига и „блаугранас” се мъчеха на „Сан Мамес” без своята суперзвезда. Иниеста, Вия и Тейо също бяха на пейката.

Атлетик започна по-добре, но Адурис стреля покрай целта след центриране на Де Маркос.

Барса сякаш още не се бе събудила, но напомни за себе си с греда в 16-ата минута.  Алексис Санчес се обърна рязко на границата на наказателното поле, а силният му нисък изстрел намери страничната греда.

Гостите тъкмо започнаха да си подават в запазения си стил, когато Атлетик поведе.

Адурис направи няколко финта, прескочи топката няколко пъти, а после направи нещо средно между удар и центриране към далечната греда и Сусауета бе на точното място да прати в мрежата за 1:0.

Баските изпуснаха да вкарат втори гол и Адурис прати над гредата след отлично центриране на Де Маркос от аутлинията.

Без Меси, Барса се луташе в опитите за атака. Втората част започна с претенции за дузпа срещу Алексис за намеса на Екиза, но съдията даде сигнал играта да продължи.

Атлетик също нацели греда. Сусаета прехвърли елегантно стената от пряк свободен удар, но прати в напречната греда.

Виланова направи неизбежното в 59-ата минута и пусна Лео Меси на мястото на Шави.

Веднага се усети раздвижване в атаките на Барса, но Алексис завърши лошо една атака след пас на Алвеш.

Меси изравни с гениален гол в 67-ата минута. Тиаго Алкантара пусна за аржентинеца пред наказателното поле, Меси сътвори същински танц с топката между Ерера, Гурпеги и Сан Хосе, влезе в наказателното поле и с премерен удар в левия долен ъгъл направи 1:1.

Само две минути по-късно Меси асистира на Алексис и обратът бе пълен. Алвеш центрира, Меси свали за Алекис Санчес и чилиецът се разписа след хубав финт за 1:2.

Магията на Меси не стигна за победа и защитата на Барса рухна в 90-ата минута. Де Маркос центрира от фланга, Адриано изчисти лошо и Андер Ерера на задната греда от воле намери ниския десен ъгъл за крайното 2:2.

Барселона е лидер с 85 точки, Реал Мадрид има 71 и мач по-малко. Атлетик Билбао е 14-и с 37 точки.