3. Байерн отчая Аугсбург с 4 гола след почивката (ВИДЕО)

Байерн отчая Аугсбург с 4 гола след почивката (ВИДЕО)

Робен бе неудържим и вкара два гола, Мануел Нойер отново се прояви като защитник

Шампионът Байерн Мюнхен буксува 45 минути, но след почивката наниза 4 безответни попадения при гостуването на летящия високо Аугсбург в 15-ия кръг на Бундеслигата. Първият гол на Меди Бенатия с екипа  на Байерн Мюнхен отпуши баварците в 58-ата минута и след това Робен вкара две попадения, а между тях Левандовски също успя да се разпише.

Звездите на Гуардиола не допуснаха гол в пети пореден мач от шампионата и взеха шеста поредна победа, а от началото на сезона Мануел Нойер е допуснал едва 3 гола за 15 срещи.

През първата част Аугсбург играеше храбро на своя „SGL Арена”, а днес удължи серията си без равенство в немския елит на 18 срещи (11 победи и 7 загуби, включително и днешната загуба) Робен набързо пропусна две възможности в 9-ата минута като два пъти стреля близо до гредата, но встрани.

Грешка на Хуан Бернат подари голова ситуация на домакините, но Дурдич си поведе лошо и пропиля шанса. Клаван пък блокира много добре Левандовски, след като Роде интелигентно пропусна топката зад себе си за поляка.

В добавеното време на първата част претендентът за „Златната топка” Мануел Нойер отново остави зрителите с невярващи погледи. Пас от дълбочина извеждаше Тобиас Вернер зад защитата, но Нойер измина огромно разстояние, за да направи шпагат в краката на Вернер и да изчисти далеч пред своята врата като типично либеро.

Байерн натисна след почивката, но Манингер изби с една ръка удар на Шаби Алонсо след центриране от корнер на Робен. После Левандовски отклони за Рибери, който си поведе отлично с първото докосване, прати Манингер в грешния ъгъл, но топката мина малко покрай другата греда.

В 58-ата минута Рибери центрира от пряк свободен удар, Бенатия стреля странно с глава и след като се удари в далечната греда влезе във вратата за 1:0. Това беше първо попадение на мароканския бранител за германския първенец.

Не бе изминала минута от гола и отборът на Гуардиола нанесе втори решителен удар. Центриране на Рибери беше изчистено на крака на Робен, който си нагласи топката и с фалцов удар покрай защитник матира Манингер отново с помощта на далечната греда – 2:0.

Левандовски получи от Швайнщайгер и стреля оптимистично в 68-ата минута, Алекс Минигер се замота и топката навести за трети път мрежата му за 3:0.

След още три минути Роде подаде на Робен в наказателното поле, финтира към центъра, развинти Кавлар и в обратния ъгъл хвана в крачка вратаря за 4:0.

До края Байерн изпусна да вкара и пети гол, а домакините бяха напълно обезверени и нямаха отговор на класата на съперника.