3. Байерн с резонна победа над Фрайбург като гост

Байерн с резонна победа над Фрайбург като гост

Лука Тони записа първия си старт за сезона, но разочарова с играта си и бе сменен от Марио Гомес

Отборът на Байерн (Мюнхен) записа очаквана победа с 2:1 при гостуването си на новака Фрайбург от 9-ия кръг на немската първа Бундеслига. Момчетата на Ван Гаал, който бе без редица от своите звезди, бяха пълен господар на терена и логично успяха да стигнат до победата. Италианският нападател на баварците Лука Тони започна за първи път като титуляр през този сезон, но не успя да впечатли и бе заменен.

От самото начало на срещата Байерн наложи териториален натиск и показа, че ще бъде отборът, който ще диктува събитията на терена. Натискът на гостите обаче даде резултат едва в края на първата част, когато младият Томас Мюлер, който днес играеше като халф, успя да открие резултата. Филил Лам проби отдясно, центрира към Тони, който стреля с глава, вратарят на Фрайбург Пулпин отрази, но Мюлер бе точен при добавката за 0:1.

Байерн продължи да бъде по-добрият тим на терена и през втората част. В 68-ата минута, макар и малко комично, гостите успяха да удвоят своята преднина. Корейският бранител на Фрайбург Ду-Ри Ча си вкара нелеп автогол и на практика реши крайния изход на двубоя. Все пак в последната минута на срещата домакините отбелязаха почетно попадение, чрез резервата Рейнзинг.

Така с тази победа вече събра 15 точки в актива си и заема 5-ото място, на 5 от лидерите Леверкузен и Хамбургер, които по-късно днес се изправят един срещу друг. Фрайбург пък е 10-и с 10 точки.

Фрайбург – Байерн 0:2