3. Байерн се измъчи срещу Нюрнберг, но все пак взе трите точки - 2:1

Байерн се измъчи срещу Нюрнберг, но все пак взе трите точки - 2:1

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна трудна победа с 2:1 при домакинството си на новака Нюрнберг от 6-ия кръг на немската първа Бундеслига. Баварците тотално прегазиха своя опонент по целия терен, но изпуснаха куп положения за гол, за да се стигне до 82-ата минута, когато на сцената излезе белгиецът Даниел Ван Буйтен и се разписа във вратата на гостите, които бяха на косъм да отмъкнат ценна точка от "Алианц Арена".

Наставникът на домакините Луис Ван Гаал бе заложил на схема с трима нападатели в лицето на Олич, Мюлер и Гомес, и баварците логично натиснаха своя съперник още от първата минута. През цялото първо полувреме Байерн не спря да атакува Нюрнберг и създаде куп положения за гол, но с пропуски се отличиха Робен, Швайнщайгер, както и Олич, Ван Буйтен, Мюлер и Марио Гомес. Пред вратата на гостите буквално вреше и кипеше, но до попадение така и не се стигна.

През втората част в игра за баварците се появи звездата Франк Рибери и за защитата на гостите стана още по-трудно. В 55-ата минута тоталният натиск на Байерн все пак даде резултат и домакините успяха да открият резултата с гол на Ивица Олич. Хърватинът се възползва от хубав пас на Мюлер и с премерен удар с левия крак препарира стража на гостите - 1:0.

Байерн продължи да атакува и да търси втори гол, но вместо да се стигне до такъв, гостите от Нюрнберг изненадващо успяха да изравнят резултата в 73-ата минута. Резервата Максим Чупо-Мотинг реализира, след добра контраатака и възстанови равенството - 1:1. Оттук до края на срещата на терена имаше само един отбор - този на Байерн. Домакините натикаха своя съперник в собственото им наказателно поле и натискът даде резултат в 82-ата минута, когато Даниел Ван Буйтен се разписа с глава за крайното 2:1.

Така с тази победа Байерн вече е на трето място с актив от 11 точки, на 2 зад лидерите Хамбургер и Леверкузен, които утре ще изиграят срещите си от 6-ия кръг на Бундеслигата. Нюрнберг пък остава 13-и с актив от 5 точки.

Байерн - Нюрнберг 2:1