3. Бенфика на полуфинал в Лига Европа след 2:0 срещу АЗ Алкмаар (ВИДЕО)

Бенфика на полуфинал в Лига Европа след 2:0 срещу АЗ Алкмаар (ВИДЕО)

Родриго Мачадо отбеляза двете попадения в срещата реванш от четвъртфиналите

Тимът на Бенфика се наложи с 2:0 над холандския АЗ Алкмаар, и с общ резултат 3:0 се класира за полуфиналите на Лига Европа.

Попаденията за домакините вкара Родриго Мачадо в 39-ата и 71-ата минути на двубоя. Асистенция и за двете попадения направи голмайсторът от първата среща Едуардо Силва.

Първият четвъртфинал между двата тима завърши при резултат 1:0 за състава на Бенфика, след  гол на Едуардо Силва.

Отборът на Бенфика е в добра форма в момента и са на първо място във временното класиране на португалската Примера лига, на седем точки пред втория Спортин Лисабон, и са спечелили последните си девет мача в първенството, което предвещаваше тежко гостуване на тима воден от Дик Адвокаат.

Още в самото начало на срещата футболистът на Бенфика Силвио Перейра бе принудително заменен, след като получи контузия. Малко след подновяването на играта Оскар Кардосо имаше възможност да открие резултата за домакините, но ударът му, в горния ляв ъгъл на вратата на АЗ, бе отразен от вратаря Естебан Алварадо.

Бенфика владееше инициативата в първите минути на двубоя. В 36-ата минута Едуардо Салвио нанесе опасен удар с глава, но топката премина вляво от вратата на АЗ. Две минути по-късно Бенфика откриха резултата, след  атака по левия фланг и точен удар на Родриго  от близка дистанция, 1:0 за домакините.

Миралем Сюлеймани можеше да удвои преднината на Бенфика в самия край на първото полувреме, но ударът му извън наказателното поле бе блокиран.

През второто полувреме отново домакините бяха по-активният отбор.  В едно от малкото положения за холандския тим удар на Матиас Йохансон в 65-ата минута бе отразен от вратаря на домакините.

Седем минути по-късно Бенфика реши всичко в мача, след като Родриго Мачадо отбеляза второто си попадение в двубоя.

До края на двубоя двата тима нямаха по-сериозни положения за отбелязване на ново попадение и при резултат 2:0 за Бенфика приключи срещата.

Така с общ резултат 3:0 Бенфика се класира безпроблемно за полуфиналната фаза на Лига Европа.