3. Благо отпадна от Лига Европа, Ливърпул остана непобеден (ВИДЕО)

Благо отпадна от Лига Европа, Ливърпул остана непобеден (ВИДЕО)

Рубин извъртя 2:2 с Бордо, дори победа не можеше да ги класира заради скучно 0:0 на мърсисайдци в Швейцария

Рубин (Казан) с българина Благой Георгиев в състава си отпадна от по-нататъшно участие в Лига Европа след равенство 2:2 с Бордо като гост. Дори да беше спечелил, руският тим щеше да отпадне, защото другият мач между Сион и Ливърпул завърши 0:0.

В крайното класиране в група „В” Ливърпул завършва на първо място с 10 точки, пред Сион с 9, Рубин с 6 и Бордо с 4. На 1/16 финалите продължават Ливърпул и Сион.

В Бордо Благой Георгиев можеше да открие в началото, стреляйки опасно, но вратарят спаси.

Със странична ножица Максим Канунников засече великолепно и откри в 31-ата минута за гостите.

Вратарят на Рубин Рижиков бляскаво извади рикоширал удар под гредата минута по-късно, когато Бордо можеше да изравни.

Бордо, който излезе преобразен за второто полувреме, осъществи пълен обрат за пет минути.

Първо в 58-ата минута Гаетан Лаборде засече от воле центриране от корнер на задната греда за 1:1. В 63-ата минута Диего Ролан открадна една топка на центъра, напредна сам необезпокояван чак до наказателното поле на Рубин и там прехвърли вратаря.

Рубин съхрани надежди за класиране, след като изравни щастливо в 76-ата минута, когато резервата Витали Устинов се подхлъзна в опит да центрира и малко случайно прехвърли вратаря – 2:2.

Но другият мач между Сион и Ливърпул вървеше 0:0, което обезверяваше руснаците. Те бяха стимулирани и с червен картон и Фредерик Жилбер четири минути преди края, но не успяха да променят резултата.

Сион и Ливърпул изиграха спокоен мач и не си отбелязаха голове в Швейцария.

Най-добрите възможности за гостите се откриха пред Дивок Ориги, но волето му през първото полувреме беше неточно, а по-късно бе отказан с шпагат в последния момент.

След това той почти заобиколи вратаря след почивката, но се засуети.

Симон Миньоле направи едно рутинно спасяване, за да разколебае Ебенезер Асифуа.

Ливърпул остана непобеден в Лига Европа.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня