3. Борнемут продължи агонията на Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борнемут продължи агонията на Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новаците биха "червените дяволи" с гол от корнер и попадение на юноша от "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед не можа да спечели в пети пореден мач, след като загуби с 1:2 визитата си на новака Борнемут от XVI кръг на английската Висша лига.

Срещата се игра пред 11 334 зрители на „Виталити Стейдиъм” и стартира отлично за домакините, които поведоха още във втората минута.

Тогава Джуниор Станислас се разписа директно от корнер!

След попадението „червените дяволи” овладяха инициативата и в 18-ата минута Антони Марсиал бе изведен сам срещу вратаря, но стреля встрани.

Все пак гостите успяха да изравнят в 24-ата минута, когато Маруан Фелайни проби в наказателното поле и успя, макар и паднал, да бутне топката в мрежата за 1:1.

При този резултат дойде почивката, но преди нея Джеси Лингард получи травма и увеличи кадровите проблеми за Луис ван Гаал, превръщайки се в деветия контузен футболист на холандеца.

Това се случи в 54-ата минута, когато Мат Ричи центрира от ъглов удар, а юношата на гостите Джошуа Кинг засече от движение – 2:1.

Манчестър Юнайтед имаше шанс да изравни почти веднага, защото в 56-ата минута се стигна до разбъркване в пеналта на домакините и Маруан Фелайни стреля силно, но вратарят спаси.

До края гостите се опитаха да стигнат поне до точката, но вместо това можеха да получат трети гол.

В 71-ата минута резервата Глен Мъри бе изведен сам срещу вратаря, ала от близка дистанция направи по-трудното и прати топката над рамката в аут.

Секунди след това отново той имаше шанс от сходна позиция, след изпълнение на корнер, но отново стреля високо от границата на вратарското поле.

В крайна сметка не се стигна до нови попадения и Борнемут постигна втора поредна победа, след успеха над Челси миналия кръг. Така новаците се отдалечиха от зоната на изпадащите и вече имат 16 точки, докато Манчестър Юнайтед остана с 29 в своя актив на четвъртото място.

Част от феновете на „червените дяволи” освиркваха мениджъра Луис ван Гаал и неговия отбор, който във вторник отпадна безславно още в груповата фаза на Шампионската лига.