3. Борусия (Дортмунд) не се препъна срещу новака Гройтер Фюрт (+ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) не се препъна срещу новака Гройтер Фюрт (+ВИДЕО)

Щутгарт надви Гладбах като гост, Фрайбург се наложи над Хановер

Немският шампион Борусия (Дортмунд) се наложи с 3:1 над новака в Първа Бундеслига – Гройтер Фюрт, в среща от 12-ия кръг на немското първенство. Двубоят се игра на „Сигнал Идуна Парк”, а домакините се представиха по-добре от съперника си и заслужено се поздравиха с трите точки.

Началото на двубоя бе доста динамично, тъй като още в 5-ата минута резултатът вече бе 1:1. Домакините успяха да излязат с гол напред в 3-ата минута след гол на Роберт Левандовски, но само две по-късно гостите от Гройтер Фюрт се върнаха в мача, след като Золтан Щибер успя да отбележи за 1:1.

В 14-ата минута Борусия получи правото да изпълни дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Бернд Нехрин срещу Якуб Блашчиковски в наказателното поле на гостуващия тим, а с отговорността да стреля от бялата точка се нагърби Роберт Левандовски. Полският нападател не сбърка, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата, и по този начин отново изведе домакините напред в резултата – 2:1.

Последваха интересни ситуации и пред двамата вратари, а в 39-ата минута се стигна до доста интересен момент пред вратата на Роман Вайденфелер, след като Серкан Сакарер стреля отдалеч, а кълбото срещна лявата греда. Три минути по-късно Борусия достигна до третия си гол в срещата. Автор на третия гол за домакините бе Марио Гьотце, който се разписа от близко разстояние.

През втората част Борусия доминираше и въпреки че на няколко пъти застраши Макс Грюн, не успя да отбележи четвърти гол. Гройтер Фюрт също не достигна до попадение и така двубоят приключи с победа с 3:1 в полза на шампиона на Германия.

След този успех Борусия вече има актив от 22 точки и заема 4-ото място в подреждането. Гройтер Фюрт е на предпоследната 17-та позиция със 7 пункта.

В друг мач от кръга Щутгарт надви с 2:1 като гост отбора на Борусия (Мьонхенгладбах). Двубоят се игра на „Борусия-Парк”, а домакините поведоха с 1:0 в 7-ата минута след попадение на Мартин Щранцл. Швабите обаче почти веднага се върнаха в мача – Мартин Харник се разписа за 1:1 в 8-ата минута. Победното попадение за Щутгарт падна през втората част. Крайното 2:1 в полза на гостите оформи Роел Броуверс от дузпа в 72-ата минута.

Щутгарт е 11-ти в подреждането с 16 точки, а Борусия (Мьонхенгладбах) е със същия актив на 10-ото място.

Фрайбург победи с 2:1 Хановер в друг двубой от кръга. Резултатът на „АВД-Арена” бе открит от Джонатан Шмид в 11-ата минута. Така Фрайбург поведе с 1:0, но до края на първата част Хановер успя да изравни. Мохамед Абделауе се разписа от дузпа за 1:1 в 33-ата минута. Победното попадение за Фрайбург отбеляза Ян Розентал в 55-ата.

Фрайбург има 16 пункта и е 9-ти в подреждането, докато Хановер е 6-ти със 17 пункта.