3. Брендън Роджърс отпразнува 100-тния си мач начело на Ливърпул с победа (ВИДЕО)

Брендън Роджърс отпразнува 100-тния си мач начело на Ливърпул с победа (ВИДЕО)

„Червените” си тръгнаха с трите точки от Саутхемптън и изместиха Тотнъм от топ 6

Ливърпул взе нова победа във Висшата лига, след като в мач от 26-ия кръг надделяха с 2:0 като гост на Саутхемптън. Това бе 100-тният мач за Брендън Роджърс начело на „червените”, в който той завоюва 56-ата си победа.

„Червените” постигнаха четвъртия си пореден успех във всички състезания, като имат само една загуба в последните си 18 мача. С тази си победа, Ливърпул влезе в топ 6, като измести тима на Тотнъм от шестата позиция.

Срещата започна взривоопасно, след като още преди да е изтекла и първата минута „светците” имаха претенции за дузпа, след като Чан събори Джуричич в наказателното поле, но Кевин Френд замълча. Малко по-късно пък Джуричич бе съборен в наказателното от Джо Алън, но пак не последва сигнал на арбитъра.

В третата минута Ливърпул поведе в резултата с изключително попадение на Фелипе Коутиньо. Бразилецът стреля от над 25 метра и след рикошет в горната греда топката влезе в мрежата на Форстър.

В ответната атака Елиа имаше страхотна възможност да изравни, но ударът  му бе блокиран от Миньоле.

В края на полувремето домакините отново претендираха за 11-метров наказателен удар, след като Деян Ловрен игра с ръка в наказателното поле, но отново не бе отсъдена дузпа. Секунди по-рано пък Миньоле игра с ръка извън наказателното поле, което отново не бе санкционирано.

Крайното 2:0 оформи Рахийм Стърлинг в 73-тата минута. Шнайдерлен сбърка една топка в средата на терена, Стърлинг я открадна и намери наляво Морено. Той центрира, отбраната на Саутхемптън не успя да изчисти и отново подари топката на Стърлинг, който от чиста позиция не пропусна.

Ливърпул има 45 точки на шестата позиция и е на две от топ 4. Саутхемптън е пети с 46.