3. Челси прекъсна приказката на Базел и ще играе втори пореден финал в Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" обърнаха Базел за 3:1 на "Стамфорд Бридж" с 3 гола за 9 минути

Челси ще играе на финал в евротурнирите за втора поредна година. На „Стамфорд Бридж” детронираният европейски шампион победи Базел с 3:1 на реванша от полуфиналите в Лига Европа и с общ резултат 5:2 отива на финал.

След успеха с 2:1 в първата среща, Челси чакаше спокойно реванша, но секунди преди почивката Сала даде аванс на Базел и чудото изглеждаше възможно. Отборът на Рафа Бенитес погреба надеждите на съперника за 9 минути след почивката и с голове на Торес, Моузес и Давид Луис направи пълен обрат.

На 15 май Челси ще срещне Бенфика във финала на "Амстердам Арена". Лисабонските "орли" победиха Фенербахче също с 3:1 у дома и с общ резултат 3:2 стигнаха мача за трофея.

Торес водеше атаката, Тери бе резерва, а Лампард носеше капитанската лента. Мата и Оскар останаха на пейката.

Още в първата минута изчистване с глава стигна до непокрития Марко Щрелер, но той от чиста позиция стреля веднага от воле и не бе точен.

Торес изведе Лампард с хубав пас, а легендата на Челси нацели лявата греда, което му попречи да изравни рекорда на Боби Тамблинг за най-много голове с екипа на лондончани. При добавката ударът на Моузес бе избит в корнер.

Вратарят Зомер спаси изстрел на Моузес, а после изби и коварен шут на Торес към долния ляв ъгъл.

След половин час Еден Азар се подигра със защитата на швейцарския шампион , върна с пета от аутлинията за Моузес, който заложи за Рамиреш пред малкото наказателно поле, но бразилецът се подхлъзна и успя само да ритне до ръцете на вратаря.

Шутове на Сала и Елнани бяха избити и когато всички очакваха край на първата част, Базел вкара в минутата добавено време.

Валентин Щокер получи пред наказателното поле, елегантно пусна за Мохамед Сала между централните защитници и египтянинът намери по диагонала долния ляв ъгъл за 0:1, за да донесе тишина за домакинските фенове.

Неприятният гол секунди преди почивката не се отрази по никакъв начин на Челси и отборът на Бенитес реши всичко с 3 гола в първите 14 минути на втората част.

В 50-ата Франк Лампард стреля в долния десен ъгъл, Зомер плонжира и спаси, но Торес притича и разстреля вратаря отблизо за 1:1. На повторенията се видя, че защитник покри Хлапето при шута на Лампард и голът бе редовен.

Само две минути по-късно домакините празнуваха втори гол, който дойде след голяма доза късмет. Силен удар рикошира в защитник и Виктор Моузес се озова сам срещу вратаря с топка в крака и той не сгреши за 2:1.

Давид Луис опита да прехвърли вратаря от центъра, но прехвърли целта, но малко по-късно Луис си изпълни намерението да вкара атрактивен гол и реши всичко.

Лампард заложи за Давид Луис извън наказателното поел и с много красив вътрешен фалц с левият крак бразилецът оплете в паяжината на горния ляв ъгъл – 3:1 и край на интригата.

Базел имаше шанс да си върне илюзорните надежди за чудо, но нямаше късмет и Чех само изгледа как ударът на Фабиан Фрай разтресе напречната греда.

До края Чех извади в корнер далечен шут на резервата Диас след коварен рикошет в Иванович.

Удар на Лампард бе спасен, а Торес също изпусна да покачи, но "Стамфорд Бридж" празнуваше, защото Челси има шанса да стане първият отбор, който печели Шампионска лига и Лига Европа в два поредни сезона.

Челси - Базел 3:1 (общ резултат 5:2)
0:1 Сала '45+1
1:1 Торес '50
2:1 Моузес '52
3:1 Луис '59

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи