3. Челси разгроми изпадащия Астън Вила с 4:0, Пато дебютира с гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси разгроми изпадащия Астън Вила с 4:0, Пато дебютира с гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пато и Мат Миазга дебютираха за Челси, който смаза предалия се Астън Вила, първи гол и за Лофтъс-Чийк

Алешандре Пато дебютира с гол за Челси, а шампионите на Англия разгромиха запътилия се към Чемпиъншип Астън Вила с 4:0 като гости на „Вила парк” на старта на 32-ия кръг във Висшата лига. Лофтъс-Чийк първи се разписа, а след него вкараха Пато и на два пъти Педро. За Челси това беше 15-и пореден мач без поражение с Гуус Хидинк начело в първенството.

През седмицата Вила се раздели с мениджъра Реми Гард и днес бе изведен от временния шотландски наставник Ерик Блек. Американският бранител Мат Миазга дебютира за Челси като титуляр в отсъствието на контузените Тери и Кейхил.

След 28 години в английския елит бившият отбор на Стилиян Петров може да изпадне още следващата седмица и днес хич не си помогна да избегне това.

Майка Ричардс бе изпуснат в 10-ата минута, но не затрудни Тибо Куртоа с глава. Малко след това Педро стреля над целта след лошо изчистване на Ричардс. Педро вкара след чудесен пас на Фабрегас в 19-ата минута, но попадението правилно беше отменено със засада.

Лоик Реми се контузи и в 23-ата минута бе заменен от Алешандре Пато, който записа дебют за Челси и се появи на терена в професионален мач за първи път от ноември миналата година.

В 26-ата минута Джон Оби Микел дриблира между трима защитници, подаде на Педро, който намери Аспиликуета на фланга, испанецът центрира ниско и Рубен Лофтъс-Чийк засече точно след рикошет в Лескът за 1:0.

Баба Рахман рискуваше комичен гол във вратата на Челси с изчистване право в Аю, но лондончани имаха късмет. Куртоа пък лови фалцов удар на Аю над стената от свободен удар.

В добавеното време на първата част Али Сисоко тръшна Пато на земята за дузпа с прийом от борбата. Пато сам застана зад топката и мощно вкара първия си гол за Челси през ръцете на Брад Гузан – 2:0.

На почивката Оскар замени Кенеди и даде асистенция само 48 секунди след началото на втората част. Пато намери своя сънародник, който центрира ниско от аутлинията и Педро бе точен за 3:0.

Гузан спаси удар на Оскар, а Куртоа се справи при изстрел на Аю. Вила обаче бе напълно безпомощен съперник и пусна четвърти гол в 59-ата минута. Пато стреля колебливо, но Гузан изпусна топката точно пред Педро, който го наказа за 4:0.

Аю и Гестед пропуснаха да вкарат почетен гол за Астън Вила след хубаво центриране на резервата Грийлиш, който искаше и дузпа по-късно за намеса на Аспиикуета, но не я получи.

Пет минути преди края Алан Хътън бе изгонен с втори жълт кртон след закъсняла намеса срещу Лофтъс-Чийк.

Челси събра 44 точки и се изравни с деветия Ливърпул, който има два мача по-малко. Астън Вила е последен с 16 и може да изпадне и на теория още в следващия кръг.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня