3. Челси с нова издънка, Моуриньо пак без победа над Нюкасъл (ВИДЕО)

Челси с нова издънка, Моуриньо пак без победа над Нюкасъл (ВИДЕО)

"Сините" едва се измъкна от нова загуба

Челси едва измъкна равенство 2:2 при гостуването си на Нюкасъл в двубой от седмия кръг на Висшата лига. Момчетата на Жозе Моуриньо наваксаха два гола паси в последните 11 минути от срещата и се спасиха от четвърто поражение за сезона.

Така португалският специалист никога не е печелил двубой от Висшата лига на "Сейнт Джеймсис парк" - 3 ремита и 3 загуби.

Двубоят започна с натиск на домакините, които бяха по-добрият отбор и пропуснаха някои добри възможности.

Те капитализираха преимуществото си чак в 42-ата минута. Тогава Перес се ориентира много добре в наказателното поле, пое добре центриране между Иванович и Зума и завърши за 1:0.

Коментаторите на Острова дори определиха това полувреме за свраките като най-доброто под ръководството на Стив Макларън.

В 50-ата минута Тим Крул направи страхотно спасяване с една ръка след удар с глава на Реми.

Домакините се възползваха и в 60-ата минута Вийналдум удвои резултата. Той бе оставен непокрит и с глава засече центриране на Перес.

Челси успя да намали резултата в 79-ата минута, когато Рамирес с далечен удар отбеляза за 1:2.

Седем минути по-късно Вилиан центрира от фаул, никой не засече топката, но Крул не реагира по най-добрия начин и резултатът бе изравнен - 2:2.

В края вратарят се реабилитира като спаси опасен удар с глава на Рамирес.