3. Челси се изтормози за точка от Марибор - 1:1 (ВИДЕО)

Челси се изтормози за точка от Марибор - 1:1 (ВИДЕО)

Словенците изпуснаха да бият лидера във Висшата лига на свой терен, но в края Еден Азар изпусна дузпа

Челси не успя да бие Марибор и стигна само до 1:1 в Словения в двубой от Група G на Шампионска лига. Моуриньо бе вбесен от слабото първо полувреме на своите, но втората част започна с красив гол на Ибраими във вратата на Чех. Неманя Матич изравни в 73-ата минута, а в края Еден Азар сам спечели и изпусна дузпа, а преди това пропусна и сам срещу вратаря.

Така Марибор надигна глава с точка от лидера във Висшата лига след онова смазващо 0:6 на „Стамфорд Бридж” миналата седмица.

В другия мач от групата Спортинг (Л) взе реванш от Шалке и победи с 4:2 в Португалия. Челси води в Група G с 8 точки, Шалке е с 5, Спортинг има 4, а Марибор е с три, а до края на битката остават още два кръга.

Челси изигра много постно първо полувреме без никакви рискове и през първите 45 минути чистите голови положения на практика липсваха.

Фабрегас центрира от корнер в 7-ата минута, а ударът с глава на младия бранител Курт Зума мина близо до ъгъла на вратата.

Марибор разчиташе на контри и при една от тях Таварес надбяга Тери и Матич, но пусна прекалено напред за Захович, а после Зума застана на пътя на топката при удар на Салалич.

Шюрле удари греда след добра игра на Азар и Вилиян, но имаше правилно вдигнат флаг за засада и домакините отдъхнаха. Моуриньо бе бесен, че словенците сритаха Дидие Дрогба, който имаше леки проблеми, ала успя да продължи.

Специалния никак не бе доволен от показаното и още на почивката замени Вилиян и Шюрле, за да пусне Оскар и Диего Коща и промени схемата, за да заиграе с трима в защита.

Това се оказа лошо решение, защото само 5 минути след паузата Марибор изненадващо поведе. Курт Зума изчисти неубедително с глава, македонецът Агим Ибраими овладя и с левия крак красиво опъна мрежата в далечния ъгъл на Чех за 1:0.

Моуриньо направи още една атакуваща смяна и извади Фелипе Луис за Рамирес. Марибор изпусна отличен шанс да вкара втори гол, но Лука Захович изпусна вътре от вратарското поле след прострелно центриране.

Челси постепенно натисна в следващите минути и вкара един чисто биткаджийски изравнителен гол. Джон Тери се пребори за топката след корнер и изпрати с глава пред вратата, където Матич овладя на втора греда и ритна отблизо в мрежата за 1:1 в 73-ата минута.

Еден Азар се превърна в антигерой за лондочани до края. Белгиецът бе намерен напълно сам в наказателното поле четвърт час преди края, но би слабо и Ханданович успя да спаси.

Удар на Таварес облиза гредата на Чех, а Диего Коща би право във вратаря.

Еден Азар финтира Вилер и бе спънат, което доведе до дузпа за Челси 5 минути преди края, но опитът на Азар да заблуди вратаря от бялата точка не успя и Ясмин Ханданович спаси удара, което накара белгиеца и Моуриньо да се хванат за главите.

На „Жозе Алваладе” в Лисабон местният Спортинг взе реванш за скандалната загуба от Шалке с 3:4 след несъществуваща дузпа преди седмица и би „миньорите” с 4:2.

Мачът започна по-добре за германците и в 17-ата минута Слимани си вкара автогол с глава след центриране на Обаси под натиска на Чупо-Мотинг – 1:0 за Шалке.

8 минути по-късно при огледална ситуация пред другата врата Джеферсън центрира от пряк свободен удар близо до тъча и френският бранител Махамаду Сар засече с глава за 1:1.

Втората част започна с фантастичен гол. Нани получи вляво и приспа защитата с финтове, после чукна леко извън наказателното поле за Джеферсън и бразилецът с плътен нисък шут по диагонала препарира вратаря Ферман – 2:1.

Резервата Андре Карийо буквално се подигра с Фукс по десния фланг и го надбяга с лекота, после пусна ниско на втора греда за непокрития Нани, а бившата звезда на Манчестър Юнайтед на празна врата покачи на 3:1.

Две минути преди края Денис Аого се включи на скорост в атака и между двама защитници измъкна топката, за да разстреля с много злоба вратаря за 3:2.

Шалке се хвърли в търсене  на изравнителен гол, но в добавеното време Ориол Росел изрита напред, алжирецът Слимани се откъсна и с хубав изстрел по диагонала сложи точка на спора – 4:2.

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ