3. Челси се приближи до титлата с успех над коравите „грънчари” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси се приближи до титлата с успех над коравите „грънчари” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шедьовър на Чарли Адам от над 60 м. стресна „сините”, Бегович им подари победата, но Коща пак се контузи

Челси направи поредната си решителна крачка по пътя към шампионската титла в английската Висша лига.

Лондончани победиха, макар и трудно, гостуващия тим на Стоук Сити с 2:1 в двубой от XXXI кръг на Премиършип, игран пред 41 098 зрители на стадион „Стамфорд Бридж”.

Домакините започнаха вихрено и стражът на „грънчарите” Асмир Бегович трябваше да се намесва решитлно още в третата минута, когато след удар на Лоик Реми се стигна до рикошет.

Националът на Босна и Херцеговина обаче показа класа, а после стори същото и в 14-ата минута, отново след шут на Реми.

Стоук Сити отправи първия си удар в 28-ата минута, но Стив Нзонзи не успя да улучи вратата. Броени секунди по-късно Еден Азар и Уилиан комбинираха чудесно, но Оскар не можа да завърши подобаващо.

Така се стигна до 38-ата минута, в която Филип Уолшид фаулира Франсеск Фабрегас в пеналта и реферът посочи бялата точка.

Азар превърна отсъдената дузпа в гол и даде преднина на лондончани, но отговорът на гостите бе впечатляващ.

В 44-ата минута Чарли Адам вкара един от най-красивите голове за сезона, след като се разписа от собствената половина, прехвърляйки Тибо Куртоа за 1:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея „сините” се втурнаха в атака, като на терена се появи Диего Коща.

В 48-ата минута Бегович отново трябваше да се намесва, тъй като Азар стреля опасно, а после вратарят стори същото и след изстрел на Уилиан от пряк-свободен удар.

Малко по-късно Коща получи нова контузия и бе заменен принудително, след като престоя на терена десетина минути.

Решителното попадение в срещата бе дело на Лоик Реми и падна в 62-ата минута, след фрапантна грешка на Бегович.

Стражът на домакините буквално подари топката на Уилиан, който я подаде към Азар, а той от своя страна изведе Реми на празна врата, за да може френският нападател да се разпише – 2:1.

Стоук отговори мигновено и в 64-ата минута удар на Нзонзи срещна страничната греда. Последваха няколко спокойни минути, но в 80-ата минута Еден Азар напредна в пеналта и изведе на чудесна позиция Хуан Кудадрадо. Колумбиецът обаче не можа да вкара своя първи гол за Челси, макар че стреля на два пъти от изгодни ситуации.

После отново Азар тества рефлекса на Бегович, който спаси, а в самия край на срещата Марко Арнаутович можеше да изравни, но стреля над вратата от точката за изпълнение на дузпа.

Така в крайна сметка Челси се поздрави с успеха и остана без загуба в десети пореден кръг, като запази преднината си от 7 точки пред втория Арсенал, като има и мач по-малко.

Стоук Сити инкасира трето поредно поражение и остана на десето място в класирането с 42 точки от 31 двубоя.