3. Челси се спаси от срамно отпадане на „Стамфорд Бридж” (ВИДЕО)

Челси се спаси от срамно отпадане на „Стамфорд Бридж” (ВИДЕО)

Лондончани се класираха за четвъртфиналите на Лига Европа, преодолявайки Стяуа с общ резултат 3:2

Отборът на Челси се класира за четвъртфиналите на втория по сила европейски клубен турнир след като победи Стяуа с 3:1 у дома и по този начин с общ резултат 3:2 продължава в следващата фаза на надпреварата.

Румънският тим се бори мъжки на „Стамфорд Бридж” и бе много близо чудото.

След първоначален натиск на „сините” Хуан Мата откри резултата в 34-ата минута, след като разигра на двойно с Рамиреш и се озова очи в очи със стража на „стелистите” Татарушано.

Гостите обаче не се смутиха и продължиха да чакат своя шанс срещу по-именития си съперник. Късметът се усмихна на румънците в края на първата част, когато след разбъркване в наказателното поле на лондончани, най-съобразителен в суматахота се оказа Влад Чиричес, който от непосредствена близост от малък ъгъл изравни резултата, взривявайки сектора с гостуващите фенове.

Веднага след попадението прозчува и последният съдийски сигнал за първото полувреме.

След почивката домакините се впуснаха в нападение, но добре организираната отбрана на Стяуа не им позволяваше да създават сериозни опасности.

При един пряк свободен удар в 58-ата минута обаче румънската защита изпусна капитана на Челси Джон Тери, който засече с глава центрирането на Мата и прати кълбото в мрежата за 2:1.

Така на „сините” бе нужно само още едно попадение, за да се доберат до следващата фаза на Лига Европа.

Мечтаният гол не закъсня, защото в 71-ата минута Еден Азар пропусна топката за Торес, който се озова на чиста позиция и не сбърка с левия крак от десетина метра.

Нападателят на Челси можеше да направи далеч по-спокойни заключителните минути за феновете на тима, но в 87-ата минута пропусна да се разпише от дузпа, отсъдена за нарушение на Бурчано.

В крайна сметка резултатът се оказа достатъчен на лондончани да преодолеят своя съперник и вече са в очакване на следващия, който ще стане ясен утре.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи