3. Челси се справи с Боро и уреди голямо дерби с Юнайтед за ФА Къп (ВИДЕО)

Челси се справи с Боро и уреди голямо дерби с Юнайтед за ФА Къп (ВИДЕО)

Рамирес и Моузес бяха точни за 2:0 на "Ривърсайд", рекорден 27-ми мач без загуба за Челси в турнира

Челси победи Мидълзбро с 2:0 като гост и се класира за четвъртфиналите в турнира за ФА Къп. Така носителят на трофея ще гостува на „Олд Трафрод” в най-голямото дерби от следващата фаза. На „Ривърсайд” Рамирес и Моузес бяха точни след почивката за много променения състав на „сините”, които записаха рекорден 27-ми пореден мач без поражение в турнира.

Въпреки че за тима от Чемпиъншип това бе шанс да стигне първи 1/4-финал за ФА Къп от години насам, „Ривърсайд” не бе пълен, а 1 500 фенове на Челси с тревога гледаха европейския шампион, който не се представя на ниво този сезон.

Бенитес заложи на експериментален състав, въпреки че ФА Къп е единственият шанс на Челси за трофей през този сезон. Бертранд, Аке, Ферейра, Бенаюн, Оскар, Моузес и Торес бяха титуляри, а моторът в халфовата линия Хуан Мата дори не бе в групата. Джон Тери изведе отбора като капитан.

През първото полувреме нищо не се получаваше в играта на Челси, а най-лошо впечатление правеше Торес, който бъркаше почти всяко отиграване. Най-активен беше шампиона на Африка Виктор Моузес, който тормозеше със скорост и техника по левия фланг.
Моузес проби отдясно и пусна за Оскар в 12-ата минута, но вратарят Стийл изби удара на бразилеца.

Мидълзбро отправи първи удар едва в 40-ата минута, въпреки че пресираше добре и играше равностойно на съперника. Мустафа Карайол стреля с десния крак, Чех изби неубедително, но Джон Тери изчисти.

Лошият терен също не помогна на двата тима, но Челси сякаш свикна с условията и стигна до два гола през втората част.

Рамиреш вкара първото попадение в началото на полувремето. Бенаюн опита технично да бие от воле, но бе блокиран и върна на дъгата за Рамирес, а бразилецът с красив параболичен удар над Торес намери десния горен ъгъл за 0:1 в 51-ата минута.

Гостите заиграха по-добре, но Торес стреля силно над гредата, когато се измъкна от засадата и имаше време да си спре и да се обърне.
Преди да изтече час игра Азар се появи вместо Бенаюн и имаше ключова роля за втория гол.

Белгиецът комбинира елегантно с Оскар, после напредна до вратаря и пусна за Моузес, който само подложи крак на празна врата за 0:2 след 73 минути.

Оскар бе на сантиметри до трети гол с удар по диагонала, а Хайнс трябваше да накаже грешка на Чех при центриране, ала бе не точен и Челси спечели с 2:0.

На четвъртфиналите Челси гостува на Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд”.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи