3. Челси смаза Макаби (Тел Авив) на старта в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси смаза Макаби (Тел Авив) на старта в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Динамо (Киев) и Порто не успяха да се победят, завършвайки 2:2

Челси стартира в Шампионска лига с категорична победа с 4:0 над Макаби (Тел Авив). „Сините” имаха абсолютен контрол в срещата играна на „Стамфорд Бридж” и в 6-ата минута можеха да поведат, но Еден Азар не бе точен от бялата точка. Вилиан откри в 15-ата, а Оскар удвои в края на полувремето от дузпа. Влезлият на мястото на контузилият се Вилиан – Диего Коща, направи резултата класически с красив гол в 58-ата минута. Крайното 4:0 оформи Сеск Фабрегас в 78-ата.

Още в 6-ата минута Челси получи правото да изпълни дузпа, след като Вилиан бе спънат в наказателното поле. Зад топката застана Еден Азар, но белгиецът пресили удара си и прати топката над напречната греда.

Домакините стигнаха до попадение девет минути по-късно, макар и с голяма доза късмет. Вилиан центрира от фаул от около 30 метра от вратата на Макаби, но никой не успя да засече кълбото, което в крайна сметка влезе в мрежата на гостите.

Голмайсторът за „сините” получи контузия и в 23-ата минута бе заменен от Диего Коща, който изигра ключова роля за изразителната победа на своя тим. В добавеното време на първата част Коща бе фаулиран в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа, която този пър бе реализирана от Оскар.

Доминацията на „Сините” продължи и през второто полувреме, а Диего Коща се записа сред голмайсторите с фантастичен гол в 58-ата минута. Фабрегас центрира в наказателното поле на Макаби, където Коща с гръб към вратата насочи брилянтно топката в горния ляв ъгъл, тя се удари в напречната греда и влезе за 3:0.

Темпото спадна и гостите опитаха да върнат поне едно попадение, но при неуспешна тяхна атака в 78-ата Лоик Реми организира светкавична контра, нахлу в наказателното поле на Макаби и стреля, Райкович се разтегна и отклони, но топката попадна във Фабрегас, който вкара на празна врата.

В 88-ата минута Игиебор можеше да отсрами своя тим, но не успя да насочи топката и стреля от няколко метра над вратата.

В другия двубой от групата Динамо (Киев) и Порто завършиха при резултат 2:2. Олег Гусев изведе домакините в 20-ата минута, но равенството бързо бе възстановено три минути по-късно от Абубакар.

Отново Абубакар бе точен за „драконите” в 81-ата минута, извеждайки своя тим напред в резултата. Порто обаче не успя да задържи аванса си и в 89-ата Витали Буялски оформи крайното 2:2.