3. Челси взе лондонското дерби с Уест Хем, 200 гола за Лампард (ВИДЕО)

Челси взе лондонското дерби с Уест Хем, 200 гола за Лампард (ВИДЕО)

Челси задмина Тотнъм на третото място, Еден Азар блести с гол и асистенция

Франк Лампард вкара своя гол номер 200 за Челси, а „сините” победиха рутинно Уест Хем  с 2:0 в лондонско дерби от 29-ия кръг на Висшата лига. Лампард откри резултата с глава през първата част, а един от най-дейните на терена – Еден Азар удвои малко след почивката.
Победата изкачи Челси на трето място в Премиършип след загубата на Тотнъм с 0:1 от Фулъм.

Бенитес вкара в пълен ход ротацията в своя тим заради много натоварения график на европейския шампион. Джон Тери и Фернандо Торес класираха Челси напред в Лига Европа през седмицата, но сега бяха оставени на пейката. Демба Ба бе изнесен напред, като от задни позиции му помагаха Мата, Ааар и Моузес. Лампард и Рамирес действаха пред защитата, в центъра на която си партнираха Кейхил и Давид Луис.

Лампард изведе отлично Демба Ба зад отбраната в 7-ата минута, сенегалецът остана очи в очи с Яяскелайнен, но необяснимо стреля много неточно вдясно от целта.

Челси нямаше домакинска загуба през март във Висшата лига от 12 години. Уест Хем пък имаше само лоши спомени от „Стамфорд Бридж” в последните години с едва едно реми от 6 мача.

Изобретателността на Еден Азар беше в основата на първия гол за Челси в мача. Яяскелайнен изби силен шут на белгиеца, кълбото се върна в краката на Азар, който хитро центрира за Франк Лампард и емблематичният халф на Челси с глава намери горния десен ъгъл за 1:0 в 19-ата минута.

Това бе юбилейното попадение номер 200 за Франк Лампард с екипа на Челси и той бе бурно аплодиран от феновете на „Стамфорд Бридж”. Само два гола делят халфа от абсолютния рекорд на Боби Тамблинг – 202 гола за Челси.

Три минути след попадението гол на Анди Керъл бе правилно отменен. Мат Джарвис центрира, Керъл избута Луис, овладя и се разписа, ала бе извършил нарушение срещу бразилския защитник и съдията Майк Оливър свири нарушение в атака.

Ба стреля право в ръцете на вратаря, а Яяскелайнен само изгледа силно воле на Давид Луис от дистанция.

Финландският вратар бе последна преграда и в 42-ата минута, когато Моузес стреля ниско, но той изби с крак.

Челси си реши мача пет минути след почивката. Азар се включи на скорост от тъча на десния фланг, Мата му пусна над главата на бранител, белгиецът овладя от въздуха, финтира двама бранители с тяло и заби в долния десен ъгъл от около 12 метра – 2:0.

Лампард засече над вратата, а Керъл стреля право в Чех.

Еден Азар и Хуан Мата получиха по още един отличен шанс, но ударът на Азар бе избит от тялото на защитник, а Яяскелайнен лови изстрела на Мата.

Давид Луис се контузи и бе заменен от капитана Джон Тери в края, но Челси намали темпото и доигра мача с три точки в джоба след двата гола.

Челси вече е трети с 55 точки, на една пред Тотнъм. „Сините” имат и мач по-малко. Уест Хем е 13-ти с 3 точки.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи