3. Челси заличи срама от мача с Вердер с победа над Ференцварош (+ВИДЕО)

Челси заличи срама от мача с Вердер с победа над Ференцварош (+ВИДЕО)

Англичаните се наложиха с 2:1 над унгарския си съперник в приятелска среща

Английският гранд Челси записа победа с 2:1 над Ференцварош в предпоследната си контрола от предсезонната си подготовка. Резултатът бе открит в 17-ата минута от бившият играч на УБА Золтан Гера. Рамирес изравни в 51-ата минута, а обрата в двубоя донесе страхотен гол на Сеск Фабрегас.

Англичаните имаха да заличават неприятния спомен от последната си контрола, в която загубиха с 0:3 от германския Вердер (Бремен).

Двата тима подходиха агресивно в първите минути на срещата. Вратарят на унгарците се наложи  да спаси последователни удари на Дрогба и Шурле в една атака в 9-ата минута.

В 17-ата минута бившият играч на УБА Золтан Гера огорчи Петър Чех, след като засече центриране от десния фланг на Даниел Наги – 1:0 за Ференцварош.

Дидие Дроба бе най-деен в състава на Челси, но в 24-ата минута получи контузия в глезена и три минути по-късно бе принудително заменен с Оскар.

Шурле изпълни добър пряк свободен удар десет минути преди края на първото полувреме, но малко не достигна на германеца да възстанови равенството в двубоя.

Макар че „сините” показваха по-добра игра, двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 за Ференцварош.

Асистентът при първия гол Даниел Наги можеше да удвои преднината на своя отбор в 49-ата минута, но не успя да засече топката във вратата на Чех от непосредствена близост до голлинията.

Две минути по-късно Рамирес прати със страхотен удар топката в горния ляв ъгъл на вратата на Дибуж, възстановявайки равенството – 1:1.

Диего Коща, който беше на върха на атаката на „сините”, не направи нищо, с което да бъде запомнен в мача. Добрата игра на Челси бе възнаградена за втори път в 81-ата минута след фамозно изпълнение на Фабрегас. Испанецът проби по десния фланг, навлезе в наказателното поле на Ференцварош, и минавайки покрай няколко защитника успя да прати топката в мрежата на Дибуж, 2:1 за Челси.

В следващата си контрола на 12 август, лондонският тим ще играе с испанския Реал Сосиедад.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)