3. Челси завърши сезона с шампионски обрат и короняса Дрогба (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси завърши сезона с шампионски обрат и короняса Дрогба (ВИДЕО+СНИМКИ)

37-годишният нападател започна последния си мач с екипа на „сините” като капитан и остана на терена 30 минути

Шампионът на Англия Челси завърши сезона във Висшата лига по подобаващ начин. „Сините” се поздравиха след 3:1 над Съндърланд на своя стадион „Стамфорд Бридж”, като до успеха се стигна след пълен обрат.

Мениджърът Жозе Моуриньо направи жест към нападателя Дидие Дрогба и му даде да изведе отбора с капитанската лента. 37-годишният нападател остана на терена 30 минути. При смяната си той даде лентата на Джон Тери и бе вдигнат на ръце от своите съотборници.

Преди двубоя Дрогба обяви, че това е последният му двубой с екипа на Челси и изрази надеждите си, че един ден отново ще се завърне в клуба.

Челси завърши сезона с 87 точки. "Черните котки" са 16-и с 38 точки, като бяха близо и до изпадане.

Съндърланд поведе в резултата в 26-та минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле на Челси, а топката стигна до Стивън Флетчър, който стреля отблизо с глава и вкара топката във вратата на Петър Чех.

В 36-та минута Хуан Куадрадо бе фаулиран от Джон О'Шей в наказателното поле на Съндърланд и съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Диего Коща, който влезе на мястото на Дрогба, в 37-та минута.

Хуан Куадрадо получи контузия в 44-та минута и бе сменен принудително от Лоик Реми.

Домакините вкара втори гол в 70-та минута, когато Еден Азар подаде към Лоик Реми, който с много хубав удар изпрати топката във вратата на Маноне.

Челси оформи крайния си успех в 88-та минута, когато Неманя Матич пусна отличен пас към Лоик Реми, който влезе на мястото на контузилия се Хуан Куадрад, и той отблизо само чукна топката във вратата.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига