3. "Червените дяволи" се завърнаха на победния път (видео)

"Червените дяволи" се завърнаха на победния път (видео)

Скоулс вкара един от головете срещу Болтън, Бербатов бе резерва по време на целия мач, а Мартин Петров бе заменен в края

Манчестър Юнайтед прекъсна неприятната си серия от две поредни загуби в Премиършп, печелейки с 3:0 като домакин на Болтън в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. „Червените дяволи” създадоха голям брой интересни положения пред противниковата врата, но съумяха да реализират само три от тях. Основна заслуга за това имаше и стражът на Болтън – Адам Богдан, който се отчете с много добри намеси при изстрели на играчи на домакините.

Българинът Димитър Бербатов бе на резервната скамейка на „червените дяволи” по време на целия двубой и така и не получи шанс да се появи в игра. Мартин Петров пък остана на терена до 88-ата минута, като не успя да отбележи попадение във вратата на Андерс Линдегаард, който пазеше на вратата на Юнайтед в този мач.

Иначе „червените дяволи” започнаха по-активно още от самото начало и в първите минути от двубоя пропуски пред Богдан направиха Нани и Дани Уелбек. Силните изяви на домакините продължиха, но последваха нови пропуски – отново на Уелбек, както и на Джони Евънс. В 21-ата минута пък тимът от „Олд Трафорд” получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, след като Зат Найт извърши нарушение в собственото си наказателно поле. Съборен от бранителя на Болтън бе Дани Уелбек, а зад топката при изпълнението на дузпата застана Уейн Рууни. Силният изстрел на нападателя в десния ъгъл на Богдан обаче бе отразен от вратаря на гостите.

Така нулевото равенство се запази. Последваха нови възможности пред Юнайтед и няколко не достатъчно съсредоточени изяви на Уейн Рууни, при част от които нападателят можеше да отбележи и попадение, но не отигра възможностите по най-добрия начин. Пол Скоулс и Дани Уелбек също пропиляха добри ситуации. Така се стигна до 1-ата минута на продължението на първата част, когато домакините най-сетне достигнаха до толкова търсения гол. Играчите на Алекс Фъргюсън организираха добра атака, а топката се озова в Уейн Рууни, който много предвидливо подаде към намиращия се в близост до дясната греда Пол Скоулс. Завърналият се отново в игра за Юнайтед полузащитник без проблеми отбеляза на празна врата за 1:0.

През второто полувреме домакините продължиха да владеят топката, но Болтън също имаше своите шансове. В 68-ата минута Гретар Стейнсон можеше да се превърне в герой, изравнявайки резултата, но ударът му с глава след центриране от корнер бе изчистен от голлинията от Рафаел. Малко след тази ситуация пък Юнайтед достигна до втория си гол. Това се случи в 74-ата минута, когато Уейн Рууни намери Дани Уелбек, а той прати кълбото покрай Богдан, вкарвайки за 2:0.

При попадението обаче Уелбек явно получи някаква контузия и в 78-ата минута бе заменен от мексиканеца Хавиер Ернандес. В 83-ата минута резултатът стана класически. Влезлият като резерва Райън Гигс подаде към Майкъл Карик, който овладя кълбото и с прецизен удар с левия крак заби кълбото в десния ъгъл на вратата на Болтън. В заключителната част гостите опитаха да достигнат до почетно попадение, но пропуски направиха Пратли и Тунджай.

Така Манчестър Юнайтед се добра до успех с 3:0 и се изравни по точки с Манчестър Сити, който обаче е и с мач по-малко. „Червените дяволи” и „гражданите” имат по 48 точки, а в понеделник тимът на Роберто Манчини гостува на Уигън. Болтън пък е в зоната на изпадащите, заемайки 19-ото място с 16 пункта, на 1 от заемащия спасителната 17-та позиция Блекбърн.

Манчестър Юнайтед 3:0 Болтън
45+1' 1:0 Скоулс
74' 2:0 Уелбек
83' 3:0 Карик

Стадион: "Олд Трафорд"

Главен съдия: Питър Уолтън

Жълти картони: Найт (Болтън)