3. "Чуковете" удариха "артилеристите", благодарение на грешки на Петер Чех (+ВИДЕО)

Шейн Лонг донесе точката на Саутхемптън в Нюкасъл (+ВИДЕО)

"Чуковете" удариха "артилеристите", благодарение на грешки на Петер Чех  (+ВИДЕО)
Воденият от Славен Билич тим на Уест Хем победи 2:0 Арсенал в лондонското дерби от първия кръг на Висшата лига. Хърватинът дебютира с прекрасен успех на "Емирейтс".

Петер Чех подцени центриране на Мимитри Пайе от свободен удар и позволи на Шейху Куяте да открие две минути преди почивката.

След подновяването на играта Мауро Зарате заби с нисък удар от 20 метра втори гол за „чуковете”, след като топката им бе подарена от защитата на „топчиите”.

Арсенал, който имаше предимство в притежанието на топката, имаше притъпени действия в последната третина на игрището. Въпреки това, Аарън Рамзи беше близо до попадение, но улучи напречната греда през първото полувреме.

Трябва да се отбележи, че 16-годишният Рийки Оксфорд започна за Уест Хем.

В другия мач от 15:30 ч късен гол на Шейн Лонг донесе точката на Саутхемптън в Нюкасъл – 2:2.

„Светците” поведоха чрез Грациано Пеле, който вкара с глава след 24 минути игра, преди Папис Сисе да използва своите гърди, за да засече рикоширало центриране в мрежата.

Новото попълнение Жоржиньо Вайналдум, който бе взет за 14,5 млн. паунда, след това се разписа в своя дебют, за да осъществи пълен обрат за Нюкасъл в началото на второто полувреме.

Но 10 минути преди края Лонг засече с глава центриране на Душан Тадич, за да оформи крайното 2:2.