3. Дания загря за България с историческа победа в Чехия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дания загря за България с историческа победа в Чехия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червения динамит” загря за домакинството си на България с 3:0 над чехите и ги измести от третото място в групата

Дания постигна първа в своята история победа в Чехия, след като се наложи с класическото 3:0 на стадион "Андрюв" в град Оломуц и така измести своя опонент от третото място в нашата група „В” на световните квалификации от зона Европа.

Първото полувреме на мача приключи без попадения, но през второто „червения динамит” нанесе своя удар.

В 57-ата минута нападателят на Копенхаген Андреас Корнелиус (20 г.) вкара дебютното си попадение в официален мач, след като получи пас от Йоргенсен, финтира бранител на домакините и стреля безпощадно в близкия на Петър Чех ъгъл – 1:0.

Само десет минути по-късно пък централният бранител Симон Кеяр направи резултата 2:0, засичайки с глава центриране от корнер и така принуди чехите да заиграят ва-банк.

Това откри празни пространства в отбраната на домакините и в 73-ата минута Кристиан Ериксен можеше да се възползва, след като бе изведен с отличен пас зад гърба на чешката отбрана и излезе сам срещу стража на домакините, но ударът му бе блокиран в последния момент от Селасие.

Чехия можеше да отговори, ала шутът на резервата Козак бе блокиран, а в 82-ата минута Ники Зимлинг сложи точка на спора.

27-годишният полузащитник, който от тази зима е играч на германския Майнц 05, също вкара първия си гол с екипа на Дания, разписвайки се с мощен шут в горния ъгъл от 20 метра и оформяйки по този начин крайния резултат.

Със спечелените три точки Дания събра 5, колкото има и Чехия, като двата тима изостават с по 4, но имат и с мач по-малко от състава на България, заемащ понастоящем втората позиция в потока.

Във вторник „червения динамит” приема „лъвовете” на Любослав Пенев, а Чехия гостува на Армения.