3. Дебютант се разписа за Испания при 5:1 над Панама, после предизвика скандал (видео)

Педро Родригес се отличи с два гола, Иниеста - с две асистенции

Педро Родригес се отличи с два гола, а дебютантът Маркел Сусаета се отчете с един за успеха на Испания над Панама с 5:1 в контролна среща, играна късно снощи.

Панама издържа едва 16 минути на натиска на Испания и Педро откри резултата след асистенция на съотборника си в Барселона Андрес Иниеста.

Халфът на каталунците подаде и за следващото попадение, дело на друг негов съотборник, Давид Вия, в 30-ата минута. Малко преди почивката пък Педро направи резултата класически и така на практика реши изхода от срещата.

След паузата паднаха нови три попадения, но едно от тях бе във вратата на световните и европейски шампиони. Головете дойдоха в заключителните минути на двубоя, като тези за иберийците бяха дело на резерви.

Първо, в 82-ата, Серхио Рамос направи 4:0, а в 84-ата дебютантът Сусаета реализира последното попадение за „Ла Фурия”.

Панама успя да стигне до почетен гол едва в 87-ата минута след точно реализирана дузпа от Габриел Гомес.

На пресконференцията след мача дебютиралият Сусаета предизвика скандал, защото нито веднъж не изрече името на Испания, а вместо това наричаше представителния тим "това нещо".

Причината за отношението на играча на Атлетик (Билбао) е, че той подкрепя движението на баските сепаратисти. Очаква се реакцията на Испанската федерация по случая.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня