3. Дейвид Мойс шокира Барса в първия кръг на Примера за 2015-а (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дейвид Мойс шокира Барса в първия кръг на Примера за 2015-а (ВИДЕО+СНИМКИ)

Автогол на Жорди Алба лиши каталунците от възможността да оглавят класирането

Ръководеният от Дейвид Мойс Реал (Сосиедад) продължава да побеждава грандовете в Испания с успех над Барселона у дома в мач от 17-ия кръг. Така, след като победи мадридските грандове по-рано през сезона, тимът от Сосиедад се поздрави и с успех над каталунците.

Единственотот попадение бе отбелязано още във втората минута, когато Жорди Алба си отбеляза автогол. След само 82 секунди бранителят се опита да изчисти центриране отдясно, но вместо това заби топката в собствената си мрежа.

Това е и най-бързият автогол, който играч на Барселона си вкарва в историята на Примера дивисион.

Луис Енрике бе оставил Лионел Меси и Неймар на пейката, въпреки че Реал (Мадрид) загуби с 1:2 от Валенсия по-рано днес и при победа каталунците можеха да излязат начело в класирането.

Постепенно, с напредването на времето Барса започна да атакува по-масирано, но и домакините се защитаваха добре.

След почивката на терена се появиха Меси и Неймар и, заедно със Суарес, поведоха атаката. Отбраната на Реал обаче бе построена в две редици с общо 8-9 човека зад топката.

Луис Суарес получи двата най-добри шанса за гол в самия край на двубоя. Първо – бившият нападател на Ливърпул бе изведен сам срещу Рули. Суарес обаче реши да заобикаля вратаря вместо веднага да го прехвърли. Рули обаче разгада замисъла и успя да избие.

Само минута по-късно Суарес стреля силно с глава, но право в обсега на Рули, който отново запази мрежата си суха.

В последните секунди пък Неймар реши, че може да открадне топката, докато вратарят на домакините я вкарва в игра от ръце с крак, но бързо-бързо бе санкциониран с жълт картон.

Така, Барселона остава на втората позиция с 38 точки, на една зад лидера Реал (Мадрид), като "кралете" имат и мач по-малко. Реал (Сосиедад) пък се изкачи до 13-ата позиция, като вече има 18 точки.