3. Диего Коща отново поведе Челси към победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Диего Коща отново поведе Челси към победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Еден Азар също се разписа за 2:0 над Лестър, Фабрегас с нова асистенция

Челси постигна втора поредна победа в английската Висша лига, след като надви у дома Лестър с 2:0.

Лятната покупка на лондончани Диего Коща се разписа във втори пореден двубой, а крайният резултат бе оформен от Еден Азар в 77-ата минута.

Иначе наставникът на „сините” Жозе Моуриньо отново предпочете на вратата да застане младият белгиец Тибо Куртоа, който пък му се отблагодари с ключово спасяване при резултат 0:0. Всъщност, треньорът на домакините не направи нито една рокада в сравнение със състава, надвил с 3:1 Бърнли на старта.

Момчетата му поеха инициативата още след първия съдийски сигнал, но „лисиците” бяха отлично подредени преди почивката и не допуснаха попадение. Те разчитаха предимно на контраатаки и в 32-ата минута удар на Риад Марез бе спасен с вещина от Куртоа. Последният се намеси решително и малко след паузата, когато Нюджънт изпробва рефлекса му.

Гостите обаче сгрешиха в 63-ата минута, когато не отбраната им не реагира адекватно при едно центриране на Бранислав Иванович и Диего Коща вкара втория си гол в две срещи за Челси, откривайки резултата.

В 77-ата минута пък друго лятно попълнение - Сеск Фабрегас, който бе избран за играч на мача в първия кръг, направи пореден чудесен пас, от който се възползва Еден Азар - 2:0.

До края на мача гостите от Лестър така и не съумяха да стигнат поне до почетно попадение и очаквано си тръгнаха от „Стамфорд Бридж”. Така Челси оглави класирането с пълен комплект от точки след първите два кръга, докато новаците останаха с една-единствена, спечелена на старта срещу Евертън (2:2, д.).

Любопитното в случая е, че първият мач на Челси след идването на Роман Абрамович бе точно преди 11 години и точно срещу... Лестър.