3. Дни преди Аякс - първа загуба за Тотнъм на новия стадион (СНИМКИ+ВИДЕО)

Дни преди Аякс - първа загуба за Тотнъм на новия стадион (СНИМКИ+ВИДЕО)

Микейл Антонио остана в историята като първият гостуващ футболист, отбелязал на "Тотнъм Стейдиъм"

Тотнъм загуби с 0:1 лондонското дерби с Уест Хам и направи така, че битката за третото и четвъртото място в Премиър лийг да стане още по-интересна. Това е първо поражение за “шпорите“ на новия има стадион, където тимът на Маурисио Почетино до момента не бе допускал дори гол.

Само след три дни “шпорите“ приемат Аякс в първия полуфинал от Шампионската лига, така че е възможно отборът да се е опитал и да спести част от силите си в днешния двубой.

Домакините създадоха първата добра ситуация в 11-ата минута, когато Деле Али изведе добре Сон, който използва скоростта си и излезе зад отбраната, но ударът му не затрудни особено Фабиански, който спаси.

В 20-ата минута и Уест Хам създаде нещо интересно в офанзивен план. Андерсон проби добре по левия фланг и влезе в наказателното поле, но изстрелът му попадна право в ръцете на Лорис.

Уест Хам започна силно второто полувреме. Арнаутович проби отляво, след което върна към Фредерикс, който бе на добра позиция за удар, но Алдервейрелд го блокира. Малко след това самият Арнаутович стреля от около 25 метра, но право в Лорис.

В 58-ата минута домакините изразиха претенции за дузпа, след като Сон опита на да премине покрай Масуаку, който застана на пътя му, но наказателен удар не беше отсъден.

Уест Хам нанесе своя удар в 67-ата минута, когато Арнаутович центрира отдясно, почти от тъчлинията, Алдервейрелд остана под топката и не успя да пресече, след което Микейл Антонио овладя с гърди, а впоследствие стреля чудесно в далечния ъгъл. Санчес не успя да му попречи – 0:1.Тотнъм не само, че не успя да наложи натиск, след като допусна гол, но можеше да получи и още попадения. Арнаутович и Антонио имаха по една добра възможност, а в 87-ата минута Лорис спаси отбора си от второ попадение, след като успя да избие много опасен удар по земя на Диоп.