3. Двама вратари носят мъчен успех на Юнайтед над Кристъл Палас (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двама вратари носят мъчен успех на Юнайтед над Кристъл Палас (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” спряха серия от три загуби на нула с 2:1 в Лондон

Манчестър Юнайтед се завърна на победния път след три последователни загуби.

„Червените дяволи” спечелиха с 2:1, макар и доста трудно, визитата си на Кристъл Палас от XXXVI кръг на английската Висша лига и така се отдалечиха на 7 т. от петия Ливърпул, който в неделя гостува на новия шампион Челси.

Треньорът на гостите Луис ван Гаал заложи на капитана Уейн Рууни като единствен нападател, а преди срещата сподели, че Робин ван Перси и още „много хора от отбора” са били покосени от вирус.

Това обаче не бе единствената лоша новина за холандския специалист, защото по време на срещата травми получиха Рууни и току-що възстановеният Люк Шоу, които бяха принудително заменени.

Иначе Юнайтед започна силно двубоя, ала през второто полувреме бе тотално надигран от своя опонент и спечели най-вече благодарение на страхотните изяви на своя вратар Давид де Хеа, както и на грешка на колегата му Хулиан Сперони.

Още в осмата минута Дейли Блинд бе оставен да стреля от над 20 метра и той го направи добре, но Сперони се намеси не по-лошо и изби в страничната греда, след което топката излезе в корнер.

Десет минути по-късно Ашли Йънг, който бе най-силен в редиците на Юнайтед след вратаря Де Хеа, опита центриране, срещнало ръката на Скот Дан и реферът отсъди дузпа.

След два пропуска този път изпълнението бе поверено на Хуан Мата и той се разписа с точен удар в долния ъгъл.

Така испанецът вкара първия гол за „червените дяволи” след 306 минути игра и не позволи на тима да изравни антирекорда от четири срещи без попадение, датиращ от периода март-април на далечната вече 1909 година.

Домакините можеха да отговорят в средата на първата част, когато Скот Дан подаде с глава към непокрития в пеналта Глен Мъри, но последният се засуети и опасността премина.

После се стигна до нова травма на наскоро възстановения Люк Шоу, който напусна на носилка след удар с лакът в главата от Джеймс Макартър.

Впоследствие и капитанът Уейн Рууни започна да накуцва, но остана на терена до почивката, когато бе заменен от Радамел Фалкао.

Малко след почивката Джейсън Пънчън падна в пеналта след единоборство с Хуан Мата, но реферът подмина претенциите на домакините за дузпа.

В 57-ата минута обаче точно Пънчън изпълни един пряк-свободен удар, а топката се отби в Дейли Блинд и влезе в мрежата на Де Хеа – 1:1.

В 61-ата минута пък Джеймс Макартър се възползва от грешка на Крис Смолинг и остана очи в очи с Де Хеа, но ударът му с външен фалц мина на сантиметри от гредата.

Последваха две страхотни намеси на испанския вратар, а в 74-ата минута Ашли Йънг проби по фланга и стреля опасно, но топката мина на сантиметри от вратата.

Само четири по-късно отново Йънг центрира опасно към далечната греда, а в пеналта Фалкао блъсна Дилейни и той попречи на Сперони да се намеси, което позволи на Маруан Фелайни отблизо с глава да вкара за 2:1.

В 85-ата минута Глен Мъри отправи силен удар по диагонала, но Давид де Хеа отново бе на своя пост. В последните секунди на редовното време Андер Ерера направи двойно с Фалкао и стреля много красиво от въздуха, но Сперони се намеси решително.

Така в крайна сметка Манчестър Юнайтед взе своето и нанесе четвърта поредна загуба на Кристъл Палас. „Орлите” са на 12-а позиция с 42 точки и на практика доиграват сезона.